so 19.9.2020

Čekání skončilo: Baník - Pardubice 3:0

Čekání na vítězství Baníku skončilo. Po desetizápasovém čekání na tříbodový zisk porazili Ostravané nováčka z Pardubic přesvědčivě 3:0

Baník vsadil na aktivní hru od první minuty, a tak se defacto celý první poločas hrálo na jednu branku. Už v první minutě to zkusil z větší vzdálenosti Jiří Fleišman a jeho tečovaná střela znamenala rohový kop.

V 5. minutě zacentroval Daniel Holzer a Nemanja Kuzmanovič hlavou míč usměrnil směrem k brance. Těsně ji minul. Jiří Fleišman to pak z přímého kopu zkusil po zemi, s čímž si Marek Boháč v brance Pardubic poradil.

Hosté věřili, že se dostanou k nebezpečným protiútokům, ale Baník v první půli většinu pokusů zastavil ještě před svou šestnáctkou, s přibývajícím časem Baník uzavřel soupeře na jeho polovině a nedovolil mu témě nic. A tak se čekalo především na to, zda a kdy se domácí tým gólově prosadí.

Blízko tomu byli domácí ve 22. minutě, kdy Nemanja Kuzmanovič vyhrál souboj u koncové čáry, poslal míč do šestnáctky proti noze Danielu Holzerovi, jenž se ocitl ve velké šanci. Gólman Boháč mu jeho střelu skvělým způsobem na lajně vykopl z branky. Byl z toho roh, po němž Jakub Pokorný hlavou napálil míč do břevna. Balon se odrazil k Danielu Tetourovi, který jej chtěl vrátit do sítě. Přestřelil.

Ostravané dobývali dál, hosté dál bránili. Klíč k rozkrytí pardubické defenzivy přinesl Jiří Fleišman. Jeho dlouhý křížný pas přes půl hřiště si v šestnáctce našel Dyjan Carlos de Azevedo, přiťukl nabíhajícímu Tomáši Zajícovi, a jeho hlavičce už v cestě do sítě nemohlo nic zabránit.

V 58. minutě poslal Jiří Fleišman před branku další zajímavou nabídku pro Tomáše Zajíce. Ten chtěl před malým vápnem zakončovat „z první“, ale letící míč minul. Pro balon si ale doběhl Dyjan Carlos de Azevedo, poslal jej před branku, kde už číhal Nemanja Kuzmanovič. Zkoušel to hlavou, ale netrefil míč, jak zamýšlel.

Další položku v kolonce možností obstaral Daniel Tetour, který dostal z rohového kopu míč proti noze a z hranice šestnáctky to zkusil. Trefil jednoho z pardubických hráčů.

Z dalšího rohu udeřilo. Míč se v šestnáctce dostal k aktivnímu Carlosovi de Azevedovi, jenž nekompromisně zakončil – 2:0.

Hosté pak zkusili přidat na aktivitě, na hranici šestnáctky Baníku jim ale v jedné chvíli chybělo víc kuráže ke střele, z čehož ve finále rezultoval rychlý kontr Slezanů. Nemanja Kuzmanovič jej zakončil nepříjemnou střelou, kterou Boháč chytil.

V 81. minutě musel po druhé žluté a následné červené kartě ze hřiště pardubický Jan Prosek, a tím padly poslední šance Východočechů na případný zvrat, jemuž ale průběh zápasu stejně vůbec nenasvědčoval.

Nakonec se hosté své šance na vstřelení gólu přece jen dočkali, ale Michal Petráň na malém vápně centr z pravé strany nezpracoval a míč se od něj odrazil mimo tyče. A o chvíli později nedotáhli Pardubičtí do konce nadějný protiútok, takže na kontě jejich střel mířících na branku zůstala nula.

Baník naproti tomu svůj náskok ještě zvýšil. Na konečných 3:0 upravil v nastaveném čase Muhamed Tijani. Z přímého kopu nacentroval do šestnáctky Jiří Fleišman, Roman Potočný hlavičkoval do tyče, od ní se míč odrazil zpět do pole a do branky jej vrátil Muhamed Tijani.

LUBOŠ KOZEL: "Jsem rád, protože jsme nebyli úplně v lehké situaci a víceméně to pro nás byla povinnost. Vzhledem k tomu, jak soupeře ty předchozí utkání odehrál, tak vzbuzoval respekt, ale my jsme byli mužstvo, které chtělo vyhrát daleko více a od první minuty jsme za tím šli. Vítězství je naprosto zasloužené."

JAROSLAV NOVOTNÝ: "My jsme podali asi nejhorší výkon v dosavadním průběhu soutěže. Dneska jsme si podle toho předvedeného výkonu tu porážku zasloužili."

16Jan Laštůvka90000

19.
Baník VS Pardubice

Branky: 39. Zajíc (de Azevedo), 61. de Azevedo (Jánoš), 90.+1 Tijani (odražený míč). Rozhodčí: Proske - Blažej, Vlček. ŽK: Černý, Prosek, Jeřábek. ČK: 81. Prosek.