so 3.7.2021
MUZ

Budínský se uvedl: Baník - Prostějov 3:0

Dvěma vstřelenými góly se hned ve svém prvním přípravném utkání za Baník uvedl jeden z nových hráčů Lukáš Budínský. Navázal na úvodní gól Nemanji Kuzmanoviče a Baník tak v Havířově porazil Prostějov 3:0.

Bez zdravotně indisponovaných Viktora Budinského, Ondřeje Chvěji a Jana Jurošky vstoupil Baník do svého druhého přípravného utkání letošní letní přípravy. Trenéři se nakonec rozhodli protočit v duelu s Prostějovem prakticky celý kádr A-týmu a do následného utkání s Třincem nastoupit povětšinou s hráči B-týmu.

První zajímavou příležitost si ve 13. minutě vytvořil Nemanja Kuzmanovič, jehož jedovku vytáhl prostějovský gólman Michal Bárta zpod břevna na roh.

V 19. minutě pronikal Nemanja Kuzmanovič do prostějovské šestnáctky, tam ho fauloval Schuster a byla z toho penalta. Tu však Bárta Romanu Potočnému vyrazil.

Ve 35. minutě potáhl akci David Buchta, vyhnul se bránícímu soupeři a ještě stačil přihrát „Kuzmovi“. Ten se v šestnáctce obratně zbavil clonících hráčů soupeře a zakončil k tyči – 1:0.

Hosté mohli vzápětí srovnat. Do šestnáctky Baníku se vřítil Vrba, vystřelil však nad.

Dvě minuty před pauzou získal David Buchta míč na polovině soupeře, dostal se ke střele, zkoušel to obstřelem k tyči, Bárta mu ránu vyrazil. Baník ale nechal soupeře rozehrát protiakci, Gigli Ndefe získal ještě před půlící čárou balon zpět, založil protiakci, míč se po ose Tomáš Zajíc – Daniel Tetour dostal až k Davidu Buchtovi, který pálil z velké blízkosti. Bárta však famózně vyrazil.

Ve 49. minutě na sebe poprvé upozornil Ladislav Almási, který byl součástí sestavy pro druhou půli. V šestnáctce se uvolnil, vystřelil však vedle.

Zahrozili také Hanáci, aktivní Kušej se řítil osamocen na branku Baníku, Jaroslav Svozil jej však dokázal v poslední chvíli eliminovat a Kušejovu střelu zablokovat natolik, že si pro ni gólman Radovan Murin pohodlně došel.

V 56. minutě zahrával Baník přímý kop. Lukáš Budínský to zkusil rovnou na branku, Bárta znovu výborně zasáhl. Gólman Prostějova o chvíli později zlikvidoval i druhou velkou šanci Ladislava Almásiho, a pak také nebezpečný pokus Lukáše Budínského.

V 69. minutě přišel na řadu další přímý kop. Míč si postavil Lukáš Budínský, napálil jej ke vzdálenější tyči a Bárta neměl nárok – 2:0.

Pak se do své třetí velké šance dostal Laco Almási. Jiří Klíma mu hlavou přiťuknul, slovenský útočník vypálil, Bárta ovšem na čáře čaroval.

V 79. minutě vypálil Lukáš Budínský zpoza šestnáctky a Bárta stačil jen zvednout ruce nad hlavu. Míč však zastavit nestihl a bylo to 3:0.

Vynikající zákrok si v závěru připsal i Radovan Murin, když včasným vyběhnutím zmařil tutovku prostějovskému Kopřivovi.

Fotogalerie

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

3.
sobota
července
Baník VS Prostějov
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 35. Kuzmanovič (Buchta), 69. Budínský (přímý kop), 78. Budínský (de Azevedo)

Sestavy

FC Baník Ostrava

I. poločas: Murin - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný - Zajíc. II. poločas: Murin - Sanneh, Svozil, Harušťák, Granečný - Sor, Jánoš, Budinský, De Azevedo - Klíma, Almási.

1. SK Prostějov

Bárta – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž, Žák, Hausknecht, Omale, Jiráček, Kušej, Vrba. Střídali: Trefil, Panagou, Sus, Bala, Zapletal, Koudelka, Kopřiva, Dzjuba, Šteigl, Vichta, Pozatzidis
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
8
Jaroslav
Harušťák
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
5
Adam
Jánoš
21
Jiří
Klíma
66
Denis
Granečný
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
9
David
Buchta