so 16.11.2019

Buchta nastřílel hattrick: Uh. Brod - Baník B 1:4

Hattrick Davida Buchty pomohl B-týmu Baníku k vysokému vítězství na půdě Uherského Brodu. Tým trenéra Daniela Tchuře se tak rozloučil s podzimní části vítězstvím a v 16. kole MSFL zapsal výsledek: Uherský Brod - Baník B 1:4!

Úvod utkání patřil domácím, kteří se dostali do několika zajímavých střeleckých pozic a po necelé čtvrthodině šli do vedení. Inkasovaný gól baníkovce přiměl k většímu důrazu a obraz hry se začal postupně vyrovnávat a otáčet.  Ve 35. minutě napřáhl David Buchta levačkou zpoza šestnáctky a trefil šibenici - 1:1. Brzy po pauze se prosadil Milan Lalkovič. Navedl si míč na střelu a trefil k tyči. Svůj velmi dobrý výkon korunoval David Buchta dalšími dvěma trefami. U jedné z nich mu asistoval Martin Foltyn, který se dostal s míčem do šestnáctky, poslal míč pod sebe a zhruba na úrovni penalty našel právě Davida Buchtu, a pak vybojoval míč Michal Velner a Davidovi Buchtovi přihrál tak, jak se na završení hattricku sluší a patří: před prázdnou branku.

DANIEL TCHUŘ: "Po úvodních patnácti minutách, v nichž jsme hráli velmi špatně, dopouštěli jsme se chyb, nechali soupeře v několika šancích a zaslouženě jsme pustili domácí do vedení, jsme dokázali obrátit obraz hry i skóre. Ve zbytku první půle a ve druhém poločase už to byl z naší strany výkon, se kterým jsem byl spokojen. Svou rostoucí výkonnost v utkání potvrdil David Buchta."