ne 20.10.2024

Body z Prahy i potřetí: Slavia B - Baník B 1:3

Ostravané i ve třetím případě v Praze získali body, tentokrát všechny tři. O výhru Baníku se postarali svými trefami Jackuliak, Komljenovic a Fukala. Jediný gól domácích zaznamenal Rama.

Úvod duelu se povedl Baníku. Hned v 8. minutě sklepl Jaroň míč patou ke Komljenovicovi, jehož střelu vyrazil Sirotník k Dávidu Jackuliakovi, který doklepl balón do sítě.

Domácí odpověděli ve 14. minutě. Slončík nacentroval z rohu vápna a na hraně ofsajdu pohybující se Rama překonal hlavou Kubného.

Ostravané si však záhy vzali vedení zpět. Komljenovic sebral míč na půlce, potáhl jej za hranici vápna a technickou ránu umístil přesně k pravé tyči.

Po vstřelené brance byli hosté nabuzeni, avšak další možnost si vypracovat nedokázali. Pražané posléze hru vyrovnali, nicméně obrana Baníku soupeře do šance nepustila.

Po změně stran se prosadil v šestnáctce k centru Rama, ale jeho pas před bránou netrefil v šanci Toula.

Po hodině hry se k hlavičce po rohovém kopu dostal Nogha, ovšem ke smůle Ostravy mířil nad.

V 64. minutě se hosté radovali potřetí. Po rychlé akci na levé straně vyslal do pokutového území centr Fomba. Situaci na zadní tyči zavíral Michal Fukala a přesnou ranou k levé tyči překonal Sirotníka potřetí.

V závěru zápasu centroval z pravé strany Pikolon a na přední tyči se k hlavičce protlačil Sy, jenž ovšem bránu netrefil.

Obrovskou možnost ještě následně zahodili hosté. Kašpárek se protáhl po levé straně, jeho ránu vyrazil Sirotník před sebe. Dorážku Ogbua domácí zablokovali a poté Šudák přestřelil prázdnou bránu. Krátce nato se hnali do přečíslení Fomba a Kašpárek. První jmenovaný vzal situaci na sebe a po kličce mu zakončení znemožnila defenzíva Slavie.

Domácí v nastavení zasypali vápno Baníku několika centry, ale obrana Ostravy v čele s Kubným odolala i hlavičce Škody, a Slezané se tak mohou radovat ze zisku tří bodů.

David Střihavka: „Utkání se rozhodlo v proměňování šancí. Baník přijel v silnější sestavě než je ve zvyku a bylo to vidět zejména v obranné čtyřce, která odvedla skvělý výkon. V celkovém kontextu si zasloužili tři body. My jsme pro ten zápas udělali maximum, klukům nemůžu upřít snahu. Snažili jsme se hrát o naši kombinační hru, snažili jsme se s utkáním něco udělat. Blbé je, když dostanete ze dvou střel dva góly a pak to otáčíte. Povedlo se nám vyrovnat utkání, vzápětí jsme zase dostali gól, ale kluci do toho dali všechno a jsem spokojený s výkonem. Ve druhé půli bylo vidět, že si to soupeř zkušeně hlídá, nakonec dal ještě na 3:1 a tam se ten zápas zlomil.“

Josef Dvorník: „S výsledkem i převedenou hrou jsem spokojený, ale po zápase jsem smutný ze zranění Lischky, který si zranil zadní stehenní sval. Utkání musím zhodnotit dobře, dokázali jsme zareagovat na vyrovnávací branku, šli jsme do vedení a zápas jsme zaslouženě vyhráli.“

0Mikuláš Kubný90100

20.
října
Slavia B VS Baník B
Chance Národní Liga

Poločas: 1:2
Branky: 14. Rama - 8. Jackuliak, 20. Komljenovic, 64. Fukala Rozhodčí: Volek – Žurovec, Cichra ŽK: Sy, Trédl - Jackuliak, Komljenovic, Fomba