so 4.11.2017

Body vyfouknul Mingazov. Baník - Boleslav 0:1

Po pěti domácích remízách v řadě ani bod. Baník ve 13. kole HET ligy podlehl na Městském stadionu Mladé Boleslavi 0:1, když o jeho porážce rozhodl ve 14. minutě Mingazov. Baník si po nevýrazném prvním poločase vytvořil ve druhé půli několik gólových šancí, ale i v závěrečné přesilovce vyšel střelecky naprázdno.

Baník měl matný nástup do utkání a neprobral jej ani bleskový gól Mebrahtu, který ještě kvůli ofsajdu neplatil. Velký tlak Boleslavi v úvodní čtvrthodině nepřerušil ani kapitán Baroš, jehož pohotovému voleji z otočky po rohovém kopu chyběly centimetry. Hosté hned z protiútoku vyslali jedovatý šíp do ostravské brány – Mingazov se prokličkoval středem hřiště a stihl ještě přelobovat Šustra.

Domácí po inkasovaném gólu postupně vyrovnali hru, ale pořádně se do soupeře opřeli až ve druhém poločase. Po hodině hry převaha Baníku začala kulminovat a plodit střelecké příležitosti. Baroš si v 67. minutě z obtížné pozice stáhl Morganův centr na pravačku, ale pak jeho rána proletěla nad. Dvacet minut před koncem do zápasu kuriozně vstoupil mladoboleslavský brankář Agajev, který si během chvilky nechal dát dvě žluté karty a putoval předčasně do sprch.

V závěrečné přesilovce měl Baník ještě dvě šance na vyrovnání. Střídající Poznar hlavou z malého vápna přestřelil a neúnavný tahoun Baroš dvě minuty před koncem taktéž hlavou napálil Pazderův centr z malého vápna těsně vedle levé tyče.

Baník na Městském stadionu po dvaceti zápasech bez prohry nebodoval.

RADIM KUČERA: "Věděli jsme, že tři body potřebujeme a z té povinnosti jako kdybychom prohospodařili první poločas. Byla to křeč, bojácnost, propadali jsme uprostřed hřiště. Druhý poločas se odvíjel v naší režii. Vytvořili jsme si tlak, ale neproměnili jsme šance, které jsme si vypracovali."

DUŠAN UHRIN: "První poločas jsme byli lepší a měli jsme dát více branek. Nicméně druhou půli jsme trochu vypadli z rytmu. Neudrželi jsem balon uprostřed hřiště a soupeř nás zatlačil. Domnívám se, že vezeme zasloužené vítězství."

1Martin Šustr90100

4.
listopadu
Baník VS Boleslav
I. liga

Branky: 14. Mingazov. Rozhodčí: Berka – Pelikán, Horák. ŽK: Sus, Hrubý - Mingazov, Takacs, Agajev. ČK: 75. Agajev.