ne 1.9.2024

Body na jih: Baník B - Líšeň 0:2

Rezerva Baníku v 8. kole Chance Národní ligy podlehla Líšni 0:2. O výhře hostů rozhodl v první půli Ilko a po změně stran přidal pojistku Silný.

O první velkou šanci se postarali hosté. Dudl centroval zprava před bránu, kde před Silným zasáhl nakonec Měkota, od kterého se balón odrazil těsně vedle levé tyče. O chvíli později se vyznamenal domácí brankář. Prudkou ránu Dudla z pravé strany šestnáctky Kubný výborně vyrazil na roh. Baník se snažil odpovědět na šance soupeře, nicméně své solidně rozehrané akce nedotáhl do finální příležitosti.

Po půlhodině hry zahodili nemožné fotbalisté Líšně. Po rohovém kopu propadl míč k Sedlákovi, který stál úplně sám před zcela odkrytou bránou u pravé tyče na brankové čáře, ale balón poslal do rukavic Kubného, jenž stál na opačné straně.

Ve 44. minutě se již Líšeň radovala z vedoucího gólu. Centr zleva našel přesně na přední tyči nohu Ilka, jenž jej uklidil a brankovou čáru.

Krátce po změně strany mohli domácí srovnat krok. Komljenovic krásně nacentroval na malé vápno, kde ale v tutovce Měkota hlavou vysoko přestřelil. Po něm to zkoušel zpoza šestnáctky střídající Chvěja, jenž ovšem těsně minul. Posléze Baník rozehrál signál po rohovém kopu, po kterém však před malým čtvercem mířil nad břevno Drozd. Aktivitu Baníku také otupilo vyloučení Říhy a domácí se již do šancí dostávali sporadicky. V 74. minutě dal trenér Dvorník příležitost poprvé mezi muži i šestnáctiletému slovenskému reprezentantovi Pirovi, ale ani on nepomohl k bodům.

V 79. minutě Jihomoravané udeřili podruhé. Silný si naběhl na centr ze strany a svou střelu umístil přesně k pravé tyči.

O pár okamžiků později mohla Líšeň přidat třetí zásah, avšak Vlasák orazítkoval levou tyč. A jelikož další branka již nepadla, tak si tři body odvážejí hosté na jih Moravy.

0Mikuláš Kubný90200

1.
září
Baník B VS Líšeň
Chance Národní Liga

Poločas: 0:1
Rozhodčí: Opočenský - Cichra, Líkař. Branky: 44. Ilko, 79. Silný. ŽK: Sirotek, Říha, Říha - Sedlák, Ilko, Jeřábek. ČK: Říha