pá 28.8.2020

Bílé dresy křtěny bodem: Baník – Dynamo 2:2

Bílá sada dresů byla při své premiéře v sezoně pokřtěna bodem. Baník ho musí brát, protože s aktivně hrajícím Dynamem České Budějovice prohrával už 0:2. Trefy Romana Potočného a debutanta Ondřeje Chvěji ale nakonec zachránily pro Slezany alespoň remízu.

Trenér Luboš Kozel udělal po utkání v Karviné dvě změny v sestavě: zraněného Tomáše Zajíce nahradil Nemanja Kuzmanovič a Rudolfa Reitera Milan Lalkovič.

Jenomže v první poločase se do hry dostávala spíše jména českobudějovických fotbalistů. Dynamo v Ostravě odstartovalo opravdu velmi aktivně a s vysokým presinkem a už v první čtvrthodině dostalo obranu Baníku několikrát do úzkých. Pohromu naštěstí baníkovci vždycky dokázali v poslední chvíli odvrátit.

Až do 23. minuty: Kladrubský načechral z pravé strany jeden z parádních centrů za obranu na Šulce, který hlavičkou znehybnil Jana Laštůvku.

Hosté byli v prvním poločase živější. A dále hrozili, ale například Brandnerův pokus Jan Laštůvka vyrazil. Proti Matějkově voleji z malého vápna ale nemohl už dělat vůbec nic.

Baníkovské trápení prolomil vteřiny před přestávkou Roman Potočný. Rozhodčí si u videa zkontrolovali zákrok na Milana Jiráska uvnitř vápna, zpětně nařídili penaltu, kterou Potočný umístil pod břevno.

Výkon Baníku se začal lepšit se změnami. Už po hodině Luboš Kozel využil čtyři střídání a všichni čerství hráči hru výrazně oživili. Aktivitou oplýval Muhamed Tijani, který se rychle třikrát dostal do koncovky a v největší šanci v 77. minutě trefil dokonce břevno.

Baník ve druhé půli vyrovnání nakonec vyválčil. Ondřej Chvěja pět minut před koncem natáhl k ráně ze dvaceti metrů a teč bránícího hráče dala míči šťastný směr do dolního rohu českobudějovické branky.

Luboš Kozel: "První poločas jsme podali pro mě až nevysvětlitelný výkon. Hned v úvodu jsme soupeře nakopli. Několik individuálních chyb, které by se stávat neměly a soupeř je využil. Na vystřídání bylo sedm až osm hráčů. V první půli nás zachránila penalta, dostala nás zpátky do zápasu. Druhý poločas byl výkon daleko lepší, za vyrovnáním jsme šli. Pomohla nám střídání, všichni střídající hráči tomu výkonu pomohli. Vyrovnali jsme, a i když jsme to ještě chtěli otočit, vzhledem k první půli by to asi ani nebylo spravedlivé. Nakonec je z toho remíza, kterou po tom průběhu musíme brát."

David Horejš: "Podali jsme velice dobrý výkon. Donutili jsme Baník k chybám, protože jsme vysoko napadali. Škoda toho inkasovaného gólu z penalty. Pak škoda, že tam přišla ta tečovaná střela, ale kluky za výkon chválím."