so 9.10.2021
JUN

Béčko zdolalo Dolní Benešov 3:0

Rezerva Baníku prodloužila sérii bez porážky o další zápas. Ačkoliv v Dolním Benešově zvítězila přesvědčivě 3:0, tak jasné hlavně v první půli utkání nebylo. Dvakrát skóroval Ondřej Chvěja a juniorka se tak vrátila zpátky do čela MSFL.

Vzhledem k reprezentační pauze si za béčko šli zahrát i Jakub Pokorný, Jan Juroška, Lukáš Budínský, Adam Jánoš či Yira Sor, kteří tak zastoupili chybějící reprezentanty a nejlepší střelce béčka Petra Jaroně s Danielem Smékalem, ale první velkou šanci měli domácí. Wybraniec se dostal za obranu, jeho zakončení naštěstí vyškrábl Murin.

Pak přišly okamžiky Baníku. Nejdříve dolnobenešovská obrana ještě odvrátila šanci Martiníka na roh, po němž Sor vypíchl míč Wojatschkemu a jeho ideální centr hlavou gólově zužitkoval Chvěja.

Domácí ale kousali: V 18. minutě pálil z dvaceti metrů do břevna Massaniec. I když Baník měl stále více ze hry, do druhé trefy byl zápas otevřený. Za stavu 0:1 orazítkoval tyč Sor, pak měli hosté několik závarů, ale stavem pohnul po Juroškově centru až vlastní gól Moravce v 71. minutě.

Zato třetí gól padl po parádním brejku Baníku, do nějž se zapojili Jánoš, Budínský, Juroška a po centru zprava zakončující Chvěja.

Baník devět utkání v řadě neprohrál a při páteční remíze juniorky Olomouce ve Zlíně se vrátil do čela soutěže. 

Ohlasy k utkání

Tomáš Hejdušek: “I když výsledek vypadá jednoznačně, nerodil se lehce. Soupeř měl první gólovku, kdy nás podržel gólman Murin. Naopak se nám podařilo skórovat, poté jsme dobývali urputnou a důraznou obranu soupeře a definitivu přinesl až druhý gól.”

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
0Radovan Murin90000

Informace o utkání

9.
sobota
října
Dolní Benešov VS Baník B
MSFL

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 13. a 77. Chvěja, 71. Moravec vlastní. Rozhodčí: Nápravník – Rosický, Havlín. ŽK: Rubý - Jánoš.
Diváci: 242

Sestavy

FC Dolní Benešov

Baránek – Wojatschke (53. Rubý), Koňařík (75. Gebauer), Massaniec, Moravec, Pecuch, Wybraniec, Skroch, Karčmář (75. Labuda), Kubík, Rončka.

Baník Ostrava B

Murin - Juroška, Pokorný, Harušťák (68. Kulig), Sanneh - Zálešák (68. Zouhar), Budínský, Jánoš, Martiník, Sor (80. Sotorník) - Chvěja (80. Říha).
7
Ondřej
Chvěja
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
66
Denis
Granečný
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović