FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Béčko začalo remízou

03.08.2019 | Redakce

Remízou 1:1 v Novém Městě na Moravě se po sedmi letech do MSFL vrátila rezerva Baníku. Na hřišti Vrchoviny po gólu Radovana Lokšy vedla, domácí zanedlouho po výměně stran ale dokázali srovnat Dubou.

MSFL, 1. kolo, so 3.8. , stadion: Nové Město na Moravě, diváci: 515
SFK Nové Město na Moravě - Baník Ostrava B
1:1
(0:1)

Branky: 53. Duba - 15. Lokša. Rozhodčí: Mikyska – Vejtasa, Vojáček. ŽK: Smetana, Vašíček - Foltýn, Velner, Celba.

SFK Nové Město na Moravě: Šmída – Vícha, Smetana, Vašíček – Švanda (70. Chloupek), Wolker, Michal (74. Zbytovský), Svoboda, K. Skalník – M. Skalník (87. Slavíček), Duba (90. Dobrovolný).

Baník Ostrava B: Murin - Celba, Pokorný, Hasala, Velner - Bolf (64. Pak), Mooc (69. Buchta), Kaloč, Foltyn (81. Žák), Russmann (76. Zajíček) - Lokša.

Komentář

I start záložního celku Baníku přilákal na místní poměry do ochozů nevídaných 515 diváků včetně několika aktivně fandících baníkovců, kteří už po čtvrhodině viděli vedoucí branku hostů. K Lokšovi v 15. minutě propadl centr z levé strany a hostující útočník potvrdil pověst střelce, když míč poslal pod padajícího brankáře.

Baník si vytvářel i další slibné příležitosti, ve kterých figuoval zejména Bolf. Ale ve 24. minutě pálil po Lokšově přihrávce mimo, ve 40. minutě jeho pokus zblokoval obránce a těsně před pauzou mu chyběly decimetry na Lokšův centr.

Vrchovina udeřila v 53. minutě po standardní situaci, kterou hlavičkou zakončil Duba. Vyrovnaný duel pak stejný hráč mohl v 62. minutě i otočit, ale jeho výpad zlikvidoval Murin.

Baník si tak na začátek sezony v nové soutěži připsal bod.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: “Jsme zklamaní, že jsme zápas nevyhráli. Měli jsme to zvládnout. Ujali jsme se brzo vedení, bylo to pak jenom o tom vstřelit druhý gól. Měli jsme na to dostatek šancí. Běželi jsme čtyřikrát sami na branku, ale nic z toho... Domácí byli ale houževnatým soupeřem, nedali nám nic zadarmo. Do konce zápasu to bylo otevřené. Bod z venku bereme.”


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA