FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Béčko vyválčilo body v Petřkovicích

19.10.2019 | Redakce

V lepší moment to nemohlo přijít. Béčko po sérii tří nezdarů zabralo v malém ostravském derby na trávníku Odry Petřkovice, kterou po gólu Dominika Smékala porazilo 1:0. A to muselo necelou půlhodinu dohrávat o desíti bez vyloučeného Roberta Russmanna.

MSFL, 12. kolo, so 19.10. , diváci: 411
Odra Petřkovice - Baník Ostrava B
0:1
(0:1)

Branka: 27. Dominik Smékal. Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Bebenek. ŽK: Plesník, Mišinský, Dziuba – Russmann, Velner, Raab.

Odra Petřkovice: Buček – Wala (46. Moučka), Dziuba, Tomšů, Sporysz, Neumann (46. Adamík), Mišinský (68. Honiš), Plesník, Mládek (76. Tobiáš), Strakoš, Szotkowski.

Baník Ostrava B: Murin – Pazdera, Velner, Mooc (23. Lehnert), Russmann - Lalkovič (64. Hasala), Žák, Dominik Smékal (84. Blahuta), Urban - Lokša (34. Buchta), Raab (73. Daniel Smékal).

Komentář

Proti Petřkovicím, jejichž základní sestava byla z drtivé většiny poskládaná z hráčů, kteří Baníkem prošli, to před čtyřmi stovkami diváků juniorka podle očekávání neměla vůbec jednoduché. Hosté i s dvěma posilami z áčka Lukášem Pazderou, který se rozehrává po dlouhém zranění, a Milanem Lalkovičem, nejprve museli ve 25. minutě přečkat šanci domácího Szotkovského, a vzápětí udeřili. Po akci z levé strany a průniku Russmann vypálil z první Smékal a prostřelil Bučka.

Baník už po půlhodině musel dvakrát nuceně vystřídat zraněné Mooce a Lokšu a chvilku před poločasem musel přečkat i další kritickou situaci; pokutový kop i následnou dorážku však Neumannovi ve 43. minutě zmařil výborný Murin.

Od 60. minuty navíc Baník hájil těsné vedení už jen v desíti mužích. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Russmann a prakticky vzápětí se do šance dostal Mišinský, ale Baník znovu odolal. Přestože Smékal z další slibné situace náskok hostů nezvýšil, baníkovci navzdory dlouhému oslabení závěr zvládli a získali cenné tři body.

Ohlasy trenérů


DANIEL TCHUŘ: "Vítězství proti těžkému soupeři si vážíme. Především proto, že bylo podloženo velice obětavým výkonem celého týmu. Výsledek je pozitivní samozřejmě s ohledem na to, že jsme měli za sebou sérii tří proher a potřebovali jsme zabrat. A i na půdě kvalitního soupeře jsme to psychicky zvládli. Byť jsme dlouho hráli jen v desíti. Věřím, že nám to pomůže do dalšího utkání."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA