so 19.10.2019

Béčko vyválčilo body v Petřkovicích

V lepší moment to nemohlo přijít. Béčko po sérii tří nezdarů zabralo v malém ostravském derby na trávníku Odry Petřkovice, kterou po gólu Dominika Smékala porazilo 1:0. A to muselo necelou půlhodinu dohrávat o desíti bez vyloučeného Roberta Russmanna.

Proti Petřkovicím, jejichž základní sestava byla z drtivé většiny poskládaná z hráčů, kteří Baníkem prošli, to před čtyřmi stovkami diváků juniorka podle očekávání neměla vůbec jednoduché. Hosté i s dvěma posilami z áčka Lukášem Pazderou, který se rozehrává po dlouhém zranění, a Milanem Lalkovičem, nejprve museli ve 25. minutě přečkat šanci domácího Szotkovského, a vzápětí udeřili. Po akci z levé strany a průniku Russmann vypálil z první Smékal a prostřelil Bučka.

Baník už po půlhodině musel dvakrát nuceně vystřídat zraněné Mooce a Lokšu a chvilku před poločasem musel přečkat i další kritickou situaci; pokutový kop i následnou dorážku však Neumannovi ve 43. minutě zmařil výborný Murin.

Od 60. minuty navíc Baník hájil těsné vedení už jen v desíti mužích. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Russmann a prakticky vzápětí se do šance dostal Mišinský, ale Baník znovu odolal. Přestože Smékal z další slibné situace náskok hostů nezvýšil, baníkovci navzdory dlouhému oslabení závěr zvládli a získali cenné tři body.

DANIEL TCHUŘ: "Vítězství proti těžkému soupeři si vážíme. Především proto, že bylo podloženo velice obětavým výkonem celého týmu. Výsledek je pozitivní samozřejmě s ohledem na to, že jsme měli za sebou sérii tří proher a potřebovali jsme zabrat. A i na půdě kvalitního soupeře jsme to psychicky zvládli. Byť jsme dlouho hráli jen v desíti. Věřím, že nám to pomůže do dalšího utkání."