ne 5.6.2022

Béčko v derby porazilo Hlučín

Juniorka Baníku si v domácím loučení poradila ve slezském derby s Hlučínem. Tabulkového souseda porazila zásluhou gólu Marka Jaroně 2:1.

První velkou příležitost si vytvořili hosté poté, co jim vyšla rychlá akce středem. Lokša šel v šesté minutě sám na gólmana, ale Číž proti jeho přízemní střele pohotově reagoval nohou.

Baník naopak po několika nedotažených situacích s první vyloženou šancí naložil gólově. Zálešák poslal v 32. minutě od pravé lajny nádherný centr na malé vápno, kde ho už Holaň bezpečně hlavou uklidil do sítě.

Jenže skoro vzápětí bylo srovnáno, a to hodně kuriozním způsobem. Boháč si chtěl pomoct kombinací s brankářem, ale Číž jeho zpětnou přihrávku po zemi z dobrých pětadvaceti metrů minul a balon naprosto nečekaně skončil v síti.

Příliš mnoho jasných možností nepřišlo ani ve druhé půli. Gólové parametry měla rána Buchvaldka z přímého volného kopu, naštěstí tomu v 54. minutě decimetry chyběly a vlnila se jen boční síť.

Rozhodnutí padlo v 68. minutě. Domácím vyšla parádní akce, když Blahuta dlouhým pasem rozběhl opět Zálešáka a jeho druhý perfektní centr na malé vápno tentokrát s přehledem zakončil Jaroň.

Milan Chalupa: “Do utkání jsme nastoupili s respektem k soupeři, ale zároveň zdravým odhodláním urvat body pro sebe. Soupeř nás měl načtené, přesto jsme nechtěli ustupovat od naší organizace hry, někdy jsme šli ale zbytečně až na hranu rizika při rozehrávce. Škoda zbytečných laciných ztrát v přechodové fázi, byly tam situace, které jsme měli lépe vyhodnotit. Přesto musíme kluky pochválit především pro to, s jakým odhodláním si pro body šli. Rozhodl náš týmový duch.”

5.
června
Baník B VS Hlučín
MSFL

Poločas: 1:1
Branky: 32. Holaň, 68. M. Jaroň – 34. vlastní Boháč. Rozhodčí: Macrineanu – Mankovecký, Matějek. ŽK: Zálešák, Kulig, Boháč, Stojičevič, Číž - Praus, Lokša, Plesník.