ne 22.9.2024

Béčko těsně podlehlo Zlínu

Remízový zápas, který rozhodla penalta. Vukadin Vukadinovič jí v 71. minutě utkání rozhodl o výhře Zlína nad béčkem Baníku 1:0.

Baník pro souboj s lídrem využil služeb několika hráčů ligového kádru: po dlouhodobém zranění nastoupil uzdravený David Lischka, poprvé si oblékl dres i slovenský útočník Dávid Jackuliak.

Celý první poločas, a vlastně i celý zápas, se nesl spíše v opatrném duchu. Exligový lídr soutěže zřejmě i s přihlédnutím k síle protivníka tentokrát zvolili defenzivnější taktiku a Baník celý poločas hledal skulinu, jak by obranou soupeře pronikl.

Opticky měli baníkovci navrch a častěji kombinovali s míčem na útočné polovině, ale Zlín ho do vápna nepustil. Gólových příležitostí tak bylo opravdové minimum a až v závěru první půle nebezpečně hlavičkoval hostující Kopečný, Gergela však zasahovat nemusel.

Podobný průběh měla i druhá půle: opatrná partie a čekání na případnou chybu soupeře. Nejprve v 69. minutě zblokovaný pokus Poznara skončil těsně vedle tyčky, ale rozhodující situace se odehrála vzápětí. Brankář Gergela při odkopu míče uvnitř šestnáctky pod tlakem napadajících protihráčů fauloval Tkáče, sudí ukázal na penaltu, kterou Vukadinovič proměnil v gól. Gergela vystihl směr a chyběl mu kousíček, balon ale napnul síť.

Přes závěrečnou snahu Baník Dostála přímo neohrozil a zkušeně hrající soupeř tak protáhl svou sérii o další výhru.

Josef Dvorník: "Vyrovnaný zápas. V prvním poločase jsme byli více na míči, ale chyběly nám finální přihrávky, centry. Myslím, že jsme byli lehce lepší, ale druhý poločas nás opět stihlo to, co řešíme delší dobu a co se projevuje hlavně u mladších hráčů. Individuální chyba, pro mě nepochopitelná. Tady ta situace jde těžko natrénovat, to hráč sám musí vyhodnotit, že tam je obrovské riziko tlaku a presinku a je třeba hrát jednoduše nahoru. To se bohužel nestalo. Po vstřeleném gólu jsme tomu ještě rozestavením a střídáním chtěli pomoct, ale Zlín je takový kvalitní mančaft, že už si to pohlídal."

0Michael Gergela90100

22.
Baník B VS Zlín
Chance Národní Liga

Branka: 71. Vukadinović z pen. Rozhodčí: Zaoral - Antoníček, Pospíšil. ŽK: Jackuliak, Holaň - Machalík, Bartošák, Didiba.