ne 8.5.2022

Béčko s přehledem porazilo Jihlavu

Třetí zápas v řadě venku, třetí výhra. Baníkovská juniorka v nedělním utkání s přehledem zvítězila v Jihlavě nad domácí rezervou 4:1.

Baník na Vysočině neodstartoval nejlépe. Poté, co domácím vyšel rychlý protútok středem hřiště, se Savo dostal sám před brankáře a po úspěšně provedené kličce otevřel skóre.

Hosté ale reagovali v 31. minutě parádní trefou Janoška, který z přímého volného kopu přes zeď vymetl horní růžek. Ještě do půle Baník otočil skóre a znovu u toho byl Janošek, do jehož centru přesně vlpžil nohu Šín.

Ve druhém poločase už byl zápas ostravskou záležitostí. Janošek však neproměnil dvě velké šance a následně ani pokutový kop, který mu jihlavský gólman vyrazil. Fulnek pak trefil břevno a teprve v 72. minutě rozvlnil síť Janošek, jenž měl po propadlém centru spoustu času přesně zamířit.

Devět minut před koncem pak jihlavský brankář neudržel Janoškovu střelu z šestnáctky a Holaň dorazil zblízka balon počtvrté do branky.

MILAN CHALUPA: "Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme sice soupeře přehrávali, ale naše kombinace byla těžkopádná, nefungoval nám represink a přepínání z útočné do obranné fáze. Soupeř se dokonce dostal do vedení, když jsme včas nezaujali obranné postavení při laciné ztrátě míče. Do přestávky jsme sice skóre otočili, ale s první půlí nejsme spokojeni. Naopak ve druhém poločase jsme nakopli motory, při zisku míče jsme byli přimočaří a vytvořili si mraky šancí. V koncovce jsme ale byli laxní. Až na produktivitu jsme ale s výkonem po změně stran spokojeni

8.
Jihlava B VS Baník B

Poločas: 1:2
Branky: 17. Savi – 31. Janošek, 40. Šín, 72. Janošek, 81. Holaň. Rozhodčí: Denev - Rosický, Kolář. ŽK: Arroyo, Němeček - Říha.