pá 20.5.2022

Béčko remizovalo ve Znojmě

Remízu 1:1 uhrálo v páteční předehrávce 29. kola MSFL béčko ve Znojmě a v dlouhé sérii venkovních zápasů je stále neporaženo. Jediný gól vstřelil Petr Jaroň z pokutového kopu.

Baník začal aktivně a už ve čtvrté minutě byl blízko vedoucí trefě Šín, jenž si vzorně zpracoval dlouhý pas za obranu, ale jeho technické zakončení znojemský gólman vyškrábl. Na druhé straně vynikl ve 21. minutě po vydařeném Oklešťkově voleji i brankář Murin.

Minutu před poločasem ale Znojmo zazmatkovalo ve vlastním vápnu při odkopu, Fulnek se zmocnil balonu a domácí hráč jeho průnik do pokutového území zastavil faulem. Z penalty pak Petr Jaroň s přehledem zaznamenal svůj sedmnáctý gól v sezoně.

Ve druhé půli mohl přidat druhý gól Holaň, ale domácí brankář jeho střelu k tyči vyrazil. Znojmo tak v 67. minutě vyrovnalo, když střídající Březina po pár sekundách na hřišti po rohovém kopu dorazil balon do sítě, když těsně před tím už na lajně za překonaného Murina zaskakoval Kostka.

Další změna skóre už nenastala. Posledních šestadvacet minut v ostravském dresu odehráli i dva mladí Afričané, kteří přišli na zkoušku: devatnáctiletý útočník Omotosho Yusuf Tunji a o rok mladší záložník Cheick Oumar Konate z Pobřeží slonoviny.

Milan Chalupa: "Dnešní výkon se nám vůbec nepovedl. Většina hráčů hrála hluboko pod své možnosti. Měli jsme malý pohyb, úplně nám chyběla agresivita. Po ztrátě míče jsme nebyli ochotni se o něj okamžitě porvat a získat jej zpět. Zkrátka jsme se dnes utkání pouze zúčastnili a to bychom si neměli dovolit.”

20.
pátek
května
Znojmo VS Baník B
MSFL

Poločas: 0:1
Branky: 69. Březina – 45. P. Jaroň z penalty. Rozhodčí: Rygl – Denev, Svoboda. ŽK: Prokeš - Holaň, Šín, Říha.