ne 19.9.2021

Béčko přehrálo Vrchovinu

Jasnou výhru nad Vrchovinou v 8. kole MSFL zapsalo béčko Baníku a vrátilo se do čela soutěže. Výrazně posílená sestava si na Bazalech po jednoznačném průběhu poradila se svým soupeřem v poměru 3:0, po zranění se dvěma zásahy blýskl také uzdravený David Buchta.

Baník využil příležitost a nasadil pro větší herní vytížení několik hráčů áčka, a tím byl obraz utkání určen. Domácí měli od úvodního hvizdu výraznou převahu a bylo jen otázkou času, kdy z ní vypadne i nějaký gól. Z dobývání hostující brány se první obrovská šance urodila po půlhodině, proti Smékalově hlavičce ovšem předvedl skvělý reflex gólman Doležal.

Pak si ale prudký centr Granečného zleva našel v malém vápně hlavu Buchty a Baník vedl. Těsný náskok mohl ještě do půle několikrát navýšit, ale Sannehovu ránu z šestnáctky zastavila tyč a Jaroňovu střelu zase z brankové čáry vyhlavičkoval obránce.

Uklidňující góly přišly až po změně stran. A opět u toho byl Buchta, který v 50. minutě do odkryté brány doklepl vyraženou dělovku s chutí hrajícího Jánoše. Třetím gólem pak zužitkoval velkou převahu domácích Chvěja, který si po přihrávce Granečného navedl míč na středu vápna na pravou nohu a křížnou ranou ho poslal přesně k tyči.

Další branky už nepřibyly, ač zejména akce Buchty a jeho parádní bomba pod břevno v závěru utkání po gólu volala, ale hostující brankář mu radost z hattricku nedopřál.

Tomáš Hejdušek: “V utkání nastoupil větší počet hráčů z kádru áčka a v kombinaci s kmenovými hráči B-týmu odvedli kvalitní výkon. Nebyl to úplně jednoduchý zápas, jak by mohl napovídat konečný výsledek. Dost jsme se načekali na první gól, přestože jsme si již v první minutě vytvořili gólovou šanci a s přibývajícím časem přicházely i další, hosty podržel brankář Doležal. V druhém poločase šance na naší straně přibývaly a sami jsme soupeře do ničeho nepouštěli. Kvalitní výkon jsme podpořili třemi brankami, všichni hráči zaslouží pochvalu.”