Béčko porazilo Velké Meziříčí 4:2

15.09.2019 | Redakce

Série neporazitelnosti se rozrůstá. Béčko Baníku v MSFL porazilo v Markvartovicích Velké Meziříčí 4:2 a počtvrté za sebou dokázalo zabodovat. Díky tomu se výběr Daniela Tchuře posunul už na páté místo tabulky.

MSFL, 7. kolo, ne 15.9. , stadion: Markvartovice, diváci: 164
Baník Ostrava B - FC Velké Meziříčí
4:2
(3:1)

Branky: 8. a 17. Buchta, 41. Lokša, 87. Bolf – 27. Mezlík, 53. Foltyn vlastní. Rozhodčí: Pochylý - Machač, Černoevič. ŽK: Buchta.

Baník Ostrava B: Murin – Velner, Pokorný, Hasala, Lehnert (46. Bolf) - Celba (85. Urban), Kaloč, Foltyn (70. Mooc), Russmann - Buchta (82. Žák), Lokša (90. Raab).

FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček, Puža, Bouček (83. Kotoun), Šuta (74. Simr), Mezlík, Plichta, Řezáč (72. Kriegsmann), Demeter, Pavlík, Komínek.

Komentář

Baníkovci v posledních třech zápasech nastříleli 12 gólů a se střeleckým gustem se pustili i týmu z Vysočiny. Zásluhou Davida Buchty šli rychle do dvougólového vedení; útočník Baníku se v 8. minutě trefil křížnou ranou k tyči a v 17. minutě technickým obstřelem zvýšil na 2:0.

Baník v první půli dominoval a měl další šance, přesto však hosté snížili Mezlíkem. Ještě před přestávkou se ale svým devátým zásahem v sezoně prosadil i kanonýr Radovan Lokša pohotovou ranou z dvaceti metrů a Baník vedl 3:1.

Druhá půle už tak jasná nebyla. Vývoj se znovu zkomplikoval vlastním gólem Foltyna v 53. minutě. Otevřený stav vydržel skoro do závěrečného hvizdu. Vyrovnání při šanci soupeře odmítl výborným zákrokem Murin a drama až v 87. minutě rozetnul po Kaločově akci dorážkou na zadní tyči střídající Jakub Bolf.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: „Jsme rádi za další tři body a spokojenost můžeme vyjádřit i s výkonem v prvním poločase. Tam jsme byli fotbaloví, vytvářeli jsme si šance a vstřelili jsme tři góly. Rozdíl mohl být určitě i větší. Zato do druhé půle nám vstup nevyšel a nechali jsme soupeře naskočit do hry. Za stavu 3:2 nás podržel Rado Murin. V závěru jsme naštěstí dokázali rozhodnout čtvrtým gólem. Ale s výkonem ve druhém poločase spokojeni být nemůžeme.“