dnes
JUN

Béčko nadělovalo bůra: Baník B - Artis 5:0

Výborný vstup do nového ročníku korunovalo béčko ve 4. kole Chance Národní Ligy. V domácí premiéře deklasovalo Artis Brno vysoko 5:0, o což se třemi zásahy postaral Sacha Komljenovic, kterému zdatně sekundoval dvougólový Jakub Pira.

Domácím se povedl úvod na jedničku. Ve 3. minutě se zpoza vápna s míčem směrem k bráně obtočil Sacha Komljenovic a jeho tečovaná střela skončila mimo dosah Vajnera až v síti.

Posléze rozehrávali Slezané přesně z hranice šestnáctky přímý kop, kterého se ujal Petr Jaroň. Jeho střela z vynikající pozice však mířila přesně do rukavic brněnského gólmana.

Béčko bylo i poté nebezpečnějším týmem, což mohl po rychlém protiútoku potvrdit Bewene. Jeho střelu na bližší tyč ovšem Vajner vyrazil.

Artis postupem času vyrovnal hru, nicméně jeho snahy končily buď nepřesností a nebo slabým zakončením, které Hrubému starosti nenadělaly.

Ve 35. minutě navíc rezerva přidala druhou trefu. Komljenovic vybojoval ve vápně snadno míč nad váhajícím obráncem, naservíroval jej před bránu na volného Jakuba Piru, jenž bez problémů překonal Vajnera.

Po přestávce si i hosté vypracovali první gólovku. Po centru zleva hlavičkoval v ideální pozici na středu vápna Besedin, jenž ovšem svůj pokus nasměroval do náruče Hrubého.

Domácí zahrozili znovu po hodině hry. Zakončení z rychlého kontru vzal na sebe Komljenovic, nicméně technickým obstřelem mířil těsně vedle pravé tyče.

V 68. minutě se dvakrát zaskvěl Martin Hrubý. Nejprve vyrazil hlavičku Čoudka před malým vápnem a posléze si poradil i s dorážkou Adedirana z těsné blízkosti, za což sklidil zaslouženy potlesk diváků.

O tři minuty později udeřil Baník potřetí a opět u toho byl Sacha Komljenovic. Ten nádhernou technickou ranou do šibenice dal na kopačky spoluhráčů větší klid. 

Krátce poté to mohlo být z pohledu béčka ještě veselejší, protože sám na Vajnera uháněl Jaroň.  Hostující brankář se však tentokrát zaskvěl skvělým zásahem. 

V 74. minutě již přišla čtvrtá trefa v síti Artisu. Do otevřené obrany hostů znovu hravě pronikli fotbalisté slezského celku, načež Bewene centrem zprava oslovil na zadní tyči Sachu Komljenovice, jenž hlavičkou do prázdné branky završil hattrick.

Pátý zásah znamenající debakl Artisu přinesla 78. minuta. Bewene opět precizně nacentroval z pravé strany a na malém čtverci se hlavou nemýlil Jakub Pira.

Současný stav dovolil trenérovi poslat do hry i dalšího sedmnáctiletého odchovance Tadeáše Frýdla, pro kterého se jednalo o debut ve druhé lize.

Slezané i nadále byli při chuti. Po levé straně se prohnal do šestnáctky Marek Havran, poté předložil míč na střed Škrkoňovi, jehož zakončení bylo sraženo na roh.

Další možnosti závěr zápasu již nepřinesl, a tak se rezerva raduje ze zcela zaslouženého vysokého vítězství.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Josef Dvorník: „Myslím si, že dnes zasloužené vítězství. Kromě 10-15 minut v prvním poločase, kdy byl soupeř více na míči a my jsme po ziscích nebyli přesní, jsme byli lepší po celý zápas, určitě v posledních 30 metrech. Byli jsme produktivní, dali jsme nádherné góly po secvičených akcí. Obrovská gratulace hlavně hráčům, protože před zápasem byl jasný favorit Artis Brno, jelikož mají ambice, tým i zázemí, což my máme ovšem taky, ale hrajeme to s jinými, mladými hráči, kteří ovšem dnes ukázali, že se časem můžou dostat do profi top fotbalu.“

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
60Martin Hrubý90000

Informace o utkání

3.
neděle
srpna
Baník B VS Artis Brno
Chance Národní Liga

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 3., 71. a 74. Komljenovic, 35., 78. Pira.Rozhodčí: Panský - Ratajová, Novák. ŽK: Holaň, Nogha, Míček - Fomba, Al-Brakí, Raab, Sokol.
Diváci: 425

Sestavy

Baník Ostrava B

Hrubý - Měkota, Simerský, Míček - Bewene, Nogha (65. Ogbu), Holaň (80. Frýdl), Sirotek - P. Jaroň (75. Havran), Pira (80. Škrkoň), Komljenovic (75. Šubert)

Artis Brno

Vajner - Otrísal, Čoudek, Al-Brakí, Kante (62. Sokol) - Mach, Pospíšil - Vukadinović (46. Adediran), Fomba, Al-Mušajfrí (62. Hapal) - Besedin (62. Raab)
21
Michal
Kohút
25
Dennis
Owusu
6
Karel
Pojezný
15
Patrick
Kpozo
22
Tomáš
Zlatohlávek
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
11
David
Látal
95
Daniel
Holzer
30
Dominik
Holec
28
Filip
Kubala
99
Georgios
Kornezos
33
Erik
Prekop
41
Mikuláš
Kubný
10
Matěj
Šín
66
Matúš
Rusnák
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
37
Matěj
Chaluš
31
Alexander
Munksgaard
42
Jiří
Míček
12
Tomáš
Rigo