ne 26.9.2021
ZEN

Baňky zvítězily v Teplicích!

Ženy Baníku Ostrava doplnily vítězný triumvirát a k tříbodovému zisku mužského A-týmu z utkání s Bohemians a předchozí výhry mužského B-týmu nad Vratimovem přidaly vítězství také ony. Zvítězily v Teplicích 4:3!

Marodkou těžce sužovaný tým Baníku vycestoval do Teplic s odhodláním zastavit dvouzápasový půst bez vítězství. A už do přestávky si "Baňky" odnesly jednogólový náskok. V 19. minutě si Kateřina Furiková naběhla pro přihrávku mezi obránkyně soupeře, prosadila se a levačkou podél gólmanky otevřela skóre.

Domácí hráčky brzy po pauze vyrovnaly, nerozhodný stav vydržel ale jen tři minuty a Klára Pavlíčková vrátila z penalty vedení Baníku. Ještě jednou dokázaly teplické fotbalistky srovnat, nicméně Irma Ceremugová a v 82. minutě dokonce náhradní gólmanka Lenka Roháčková, která musela vzhledem ke katastrofálnímu počtu absencí vystřídat do hry, daly "Baňkám" dvou gólový náskok, který znamenal tři body pro Baník. Snížení Teplic v 86. minutě už na tomto faktu nezměnilo nic.

Ohlasy k utkání

MICHAL ŽÁRSKÝ: "Musím holky pochválit z to, jak se s celou situací vypořádaly. Máme opravdu hodně zraněných hráček. Museli jsme se srovnat i s hrbolatým terénem, to vše holky zvládly a jen škoda, že dobrý výkon z první půle neproměnily ve více gólů. Šance na to byly. Ve druhé půli jsme sice několika zbytečnými chybami umožnili domácím dvakrát srovnat skóre, ale holky se na hřišti opravdu vydaly a vítězství bylo, myslím si, zcela zasloužené."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

25.
sobota
září
Teplice VS Baník
II. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 50. Perková, 64. Němcová, 86. Němcová - 19. Furiková, 53. Pavlíčková (pen.), 68. Ceremugová, 82. Roháčková. Rozhodčí:Pachtová, ŽK Motyčková (TEP).
Diváci: 60

Sestavy

FC Baník Ostrava

Kubíčková - Pagáčová (69. Adamcová), Pavlisová, Zomberová, Musialová - Pavlíčková (76. Roháčková), Sehnálková - Furiková, Kotalová, Ceremungová - Žárská (57. Regecová).
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
13
Roman
Potočný
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
19
David
Lischka
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović