dnes
ZEN

Baňky zdolaly Teplice 2:0!

Skvělým způsobem si nadále vedou fotbalistky Baníku v 2. lize žen. Zvládly i těžké utkání proti Teplicím, nad nimiž zvítězily 2:0, čímž si upevnily stávající první místo v tabulce. Baňky v této sezoně ještě neztratily ani bod, ze sedmi zápasů vytěžily sedm vítězství.

Svěřenkyně trenéra Witolda Zajace se od první chvíle snažily vnutit soupeřkám svůj styl hry, dominovat a vytvářet si střelecké pozice. To vše se už v první půli dařilo, co se nedařilo, to bylo zakončení. Co mířilo na branku, pochytala brankářka Teplic Sklenářová, několik pokusů Baněk skončilo mimo brankový agregát.

Až ve druhém poločase dokázaly Baňky svou převahu vyčíslit. V 68. minutě si Kateřina Gaurová naskočila na přímý kop Elišky Janíkové a hlavou otevřela skóre.

A v 83. minutě našla Kateřina Gaurová přesnou přihrávkou rozběhnutou Terezu Babičovou, ta dokázala obehrát teplickou brankářku, která proti ní vyběhla, a do prázdné branky pečetila skóre.

Baník si vítězstvím nad Teplicemi v tabulce druhé ligy žen upevnil první místo.

WITOLD ZAJAC: "I na těžkém terénu se potvrdilo to, o čem jsem hovořil už po uplynulých zápasech, a totiž, že naše hra se neustále zlepšuje. Také proti Teplicím jsme si vytvořili řadu situací. A i když jsme nebyli produktivní, jak bychom si přáli, na vstřelení dvou gólů a zisk tří bodů to stačilo. Velice si cením toho, že sami jsme soupeře do gólové šance prakticky nepustili."

5.
Baník VS Teplice
2. liga žen

Branky: 68. Gaurová, 83. Babičová. Rozhodčí: Dytková – Bystroňová, Vališová. ŽK: Waltrová - Kolářová.