po 11.4.2022
ZEN

Baňky zaváhaly i podruhé

Ani ve druhém jarním utkání 2. ligy žen nedokázaly ženy Baníku vyhrát. Na půdě Líšně podlehly domácím 0:2. Kolo před koncem základní části mají už sice díky dalším výsledkům účast ve skupině o postup v nadstavbové části jistou, nicméně Hradec Králové, který velmi překvapivě zvítězil na půdě dosud zcela suvereního béčka Sparty 1:0, na aktuálně postupové pozici Baníku odskočil na rozdíl tří bodů.

Baníku naprosto nevyšel úvod utkání. Už v 5. minutě se po souboji v ostravské šestnáctce kopala penalta, kterou proměnila domácí Komárková, o malou chvíli se po rohovém kopu dorážkou prosadila Jůzlová a před Baníkem stál najednou úkol smazat dvougólové manko. Ve druhém poločase tomu napovídala i hra, Baník si vypracoval tlak, nicméně gólově se prosadit nedokázal.

LUCIE KOTALOVÁ (hráčka Baníku): "Dva rychlé góly ovlivnily zápas, nicméně postupně jsme se do hry dokázaly vrátit a ve druhém poločase už jsme soupeře tlačili podobným způsobem, jakým v prvním jarním kole tlačily Teplice nás. Dostávaly jsme se do zakončení, ale střely letěly buď mimo, nebo si s nimi domácí brankářka dokázala poradit."

10.
Líšeň VS Baník
II. liga žen

Branky: 6. Komárková (pen.), 10. Jůzlová. Rozhodčí: Suchá - Žáková, Koryčanská. ŽK: Otrubová.