FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baňky zahájily jarní sezónu zápasem v Čáslavi

21.03.2016 | Redakce

Sobotním zápasem 11. kola 2. ligy žen na hřišti Čáslavi vstoupily do mistrovských duelů jarní části sezóny ženy Baníku. Více o jeho průběhu prozradí komentář trenérky Zdeňky Mrázkové.

Liga žen, 11.kolo, so 19.3. , diváci: 50
FK Čáslav - FC Baník Ostrava
4:0
(1:0)

Branky: 4. Čápová, 69. a 81. Burešová, 86. Buchtová. Rozhodčí: Holakovská - Kučera, Havránek.

FC Baník Ostrava: Bečicová - Witová, Šoborová, Volková, Porwolová - Musialová, Hrubá (Postředníková), Šimová, Kováčová - Břenková, Fojtíková, trenéři: Mrázková, Pyka.

Komentář

Po téměř čtyřhodinové cestě jsme přijeli na úvodní zápas jarní části 2. ligy k aspirantovi na postup do ligy první, týmu Čáslavi. Přivítal nás areál se dvěma travnatými hřišti a jedním hřištěm s umělým povrchem. Na této umělce se také konal náš zápas. Zápas, který předcházelo devět absencí našich hráček, což by zamotalo hlavu téměř každému týmu. Náš tým však mimo nešťastné 3. minuty, kdy jsme dostali branku po střele zpoza šestnáctky, hrál velmi snaživě a odhodlaně.

Dívky ze sebe vydaly maximum a některé ještě více. Šance se střídaly na obou stranách, domácí dívky trefily tyč a břevno, z našich dívek si vypracovaly velké šance Katka Fojtíková a Denisa Břenková. Hezké utkání docela kazila nepřesná paní rozhodčí, která na obě strany pískala velmi zajímavě. Domácím dovolila řadu zákroků za hranou, kdy dvě naše dívky opravdu budou na zápas dlouho vzpomínat při ledování svých kotníků a nártů a budeme moc doufat, že budou holky k dispozici příští sobotu. 

Nepřesný výkon rozhodčí pokračoval, nejprve Čáslavi odpustila jasnou ruku a vzápětí nám jasný faul v pokutovém území a k obrovské nelibostí domácích fans ho vytáhla před šestnáctku. V 70. minutě jsme inkasovali podruhé a pak už se jen dohrávalo.

Ohlasy trenérů


Zdeňka Mrázková (FC Baník Ostrava): "Předvedli jsme obětavý výkon, který sice kýžené bodíky nepřinesl, ale pokud podobně budeme hrát dále, bodíky budou na sto procent. Mimochodem věkový průměr našeho týmu je nejmladší v lize, 17,5 let, a to jsou skvělé vyhlídky."


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA