so 11.3.2023
ZEN

Baňky vydolovaly cenný bod

Cenný bod vybojovaly ženy Baníku v prvním jarním utkání 1. ligy žen. Proti favorizovanému Liberci dokonce vedly, utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Baňkám se v prvním poločase dařilo eliminovat tlak favorizovaného soupeře důslednou defenzivou a vyrážet do nebezpečných brejků. Do největších možností se dostávala Kateřina Vojtková a byla to nakonec ona, kdo otevřel skóre. V šestnáctce se uvolnila přes bránící soupeřku a levačkou míč uklidila ke vzdálenější tyči.

Ve druhém poločase tak soupeře ještě zesílil, srdnatě bojující "Baňky" ale dlouho odolávaly, řadu nebezpečných míčů pochytala brankářka Zelenková. Vyrovnání ale nakonec přece jen přišlo. Po zmatku v šestnáctce a sérii odrazů nakonec dostala míč do branky Baníku Tereza Černá.

V závěru měla ještě dobrou příležitost Klára Waltrová, ale na brankářku Pižlovou nevyzrála, Anežka Zelenková v brance Baníku si zase poradila s několika standardními situacemi soupeřek, takže se oba týmy nakonec rozešly smírně.

WITOLD ZAJAC: "Před zápasem jsem říkal, že budeme bojovat o každý bod a že každý bod bude možná v boji o záchranu klíčový. Teď bod máme, ale přece jen jsem trochu zklamaný, protože jsme vedli 1:0 a dostali jsme gól v závěru. Co je však důležité, že jsem na hřišti viděl tým, který bojoval o každý metr hřiště. Věřím, že v dalších zápasech získáme další body, a ten cíl, kterým pro nás je záchranu v první lize, vybojujeme."

11.
března
Baník VS Liberec
1. liga žen

Branky: 34. Vojtková - 78. Černá. Rozhodčí: Jílková. ŽK: Waltrová, Fojtíková, Regecová - Šušolová, Huvarová, Pouvová.