so 24.9.2022
ZEN

Baňky v Liberci prohrály 0:2

Fotbalistky Baníku v utkání 5. kola 1. ligy žen na hřišti Slovanu Liberec nebodovaly. Zkušený severočeský celek využil velké převahy v prvním poločase, v němž vstřelil dva góly, a vyhrál 2:0.

V prvním poločase si zkušenější domácí celek vytvořil zřejmou převahu a rezultovaly z toho dva góly v síti Baníku. Ten první padl v 15. minutě. Domácí Kateřina Bužková poslal míč do šestnáctky Ivaně Kantarské tak, že ta se náhle ocitla sama před Karolínou Škrabalovou v brance Baníku a poslal míč nekompromisně do branky.

Tlak domácích pokračoval a přišel druhý gól. Psala se 30. minuta, domácí celek se dlouhým nákopem z vlastní poloviny dostal do volného prostoru na pravé straně, odtud přišel míč do šestnáctky, v ní ještě krátká liberecká kombinace a nakonec střela Kateřiny Bužkové z velké blízkosti pod břevno branky Baníku.

Ve druhé půli se hráčky Baníku přece jen dokázaly z libereckého tlaku vymanit, došlo i na ohrožení branky Slovanu a několik náznaků zajímavých příležitostí, ale skóre Baňky korigovat nedokázaly. Výborný výkon podala brankářka Karolína Škrabalová, která ve druhém poločase zcela uzamkla brankový prostor, zlikvidovala několik domácích šancí a zamezila dalšímu navýšení skóre.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "V prvním poločase jsme se rozhodli pro jiné taktické řešení než v předchozích zápasech, ale jak se ukázalo, nepřineslo to očekávaný efekt a prohráli jsme o dva góly. Ve druhém poločase jsme udělali několik taktických změn, hráli jsme agresivněji v obraně, což vedlo k lepší hře a vytváření situací, ze kterých se dá skórovat. I přes porážku 2:0 druhý poločas ukázal, že už můžeme hrát vyrovnaný zápas se zkušenějšími týmy. Co je velmi důležité, po inkasovaných gólech jsme nesklápěli hlavy jako v předchozích zápasech, rozhodně jsme se snažili vstřelit gól i přesto, že řada hráček dnes nastoupila v ne úplně stoprocentním zdravotním stavu."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

24.
sobota
září
Liberec VS Baník
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 16. Kantarská, 31. Bužková. Rozhodčí: Kánská.
Diváci: 192

Sestavy

FC Baník Ostrava

Škrabalová - Molková, Pavlíčková, Kotalová (55. Bílková) - Lebdušková, Pagáčová (46. Hegrová), Krupníková (55. Štěpánová), Furiková, Regecová - Lachká, Fojtíková
3
Muhammed
Sanneh
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
26
Muhamed
Tijani
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács