ne 22.9.2024
ZEN

Baňky udolaly Líšeň 3:1!

Ani v pátém utkání 2. ligy žen Baňky nezaváhaly! V domácím prostředí v Radvanicích dokázaly porazit Líšeň 3:1. Nadále vedou tabulku bez ztráty bodu, o tři body před druhými Teplicemi, které také ještě neztratily, mají však odehráno o zápas méně.

Baník se musel od první minuty vypořádávat s velmi tvrdou, místy brutální hrou soupeře, která měla ve finále následek v podobě dvou vynucených změn v sestavě v první půli, respektive po jejím skončení.

Baňky si přesto všechno dokázaly vypracovat řadu příležitostí, problémy měly jen s jejich proměňováním. Do vedení tak šly hráčky soupeře, po chybě v domácí obraně se Kristýna Komárková ocitla sama proti Anežce Zelenkové v brance Baníku a svou šanci zúročila v úvodní gól utkání.

Ženy Baníku ale prohrávaly jen čtyři minuty. Ve 23. odvedla dobrou práci Klára Waltrová, jejíž křížnou přihrávku zužitkovala v podobě dobré střely Tereza Babičová. Šárka Skřepská v brance Líšně sice dokázala ránu vyrazit, pro dorážku si ale přiběhla Kateřina Lachká a s tou už gólmanka Skřepská nemohla udělat nic.

Stav 1:1 přetrval i do druhého poločasu, v němž měl Baník celou řadu šancí, ta nejvyloženější skončila střelou do tyče, načež v 69. minutě vybojovala míč Karolina Krupníková, přihrála Kateřině Lachké, ta vypálila z otočky a propálila Skřepskou - 2:1.

Definitivní uklidnění přinesla 78. minuta, kdy si na dobře rozehraný roh vyskočila Kateřina Gaurová a hlavou upravila na 3:1.

WITOLD ZAJAC: "Nebyl to jednoduchý zápas, a to ze dvou důvodů. Zaprvé, soupeř hrál nesmírně agresivně, až brutálně, což nás stálo dvě vynucené změny v sestavě. A druhým důvodem byla naše neproduktivita. Vytvořili jsme si řadu šancí. Mohli jsme dát šest sedm gólů. Minimálně, protože těch šancí bylo ještě víc. Byli jsme ale neproduktivní, proto byl stav dlouho 1:1. Holky to ale zvládly, dokázaly zápas rozhodnout. Na to, že proti nám budou soupeři tímto nesmírně tvrdým způsobem hrát, se musíme připravit."

22.
září
Baník VS Líšeň
2. liga žen

Poločas: 1:1
Branky: 23. a 69. Lachká, 78. Gaurová - 19. Komárková. Rozhodčí: Suchá – Fraňková, Mikuláštiková. ŽK: Fojtíková - Komárková.