ne 7.11.2021
ZEN

Baňky si přivezly porážku: FC Praha - Baník 2:1

Ženy Baníku podlehly v posledním utkání letošního kalendářního roku, tedy v utkání 11. kola druhé ligy žen, domácímu FC Praha 1:2. Přesto přezimují na druhém místě tabulky, což je vzhledem k tomu, že na čele je B-tým Sparty, aktuálně pozice postupová.

V první půli se Slezanky příliš nevyrovnaly s velmi tvrdou hrou domácích, vázla jim kombinace a navíc pustily Pražanky do vedení. Pražský výběr získal náskok ve 20. minutě po střele Terezy Hrtánkové, ve 37. minutě se po hraničním souboji, který rozhodčí pustila, podařilo zvýšit Veronice Kozlíkové. Pražanky vyfasovaly v první půli tři žluté karty, brzy po pauze čtvrtou, což je na ženský fotbal pozoruhodné číslo, nicméně v konečné fázi slavily úspěch. Baník dokázal už jen snížit, po rohovém kopu se prosadila Dáša Stařinská, enormní snaha ve druhé půli už navzdory zlepšené hře i příležitostem k obratu nevedla.

MICHAL ŽÁRSKÝ: "Nebyl to z naší strany jediný podzimní zápas, ve kterém jsme doplatili na neproměňování šancí. Ale chci celkově holky za jejich podzimní vystoupení pochválit, máme velmi mladý tým, nevěděli jsme, co od sezony čekat a přesto přezimujeme na postupové pozici. Myslím si, že za výkony, které holky podívaly, si to ženský fotbal Baníku zaslouží."

6.
listopadu
FC Praha VS Baník
II. liga žen

Poločas: 2:1
Branky: 20. Hrtánková, 37. Kozlíková - 43. Stařinská. Rozhodčí: Josipovic. ŽK: Blažková, Tulachová, Zemjánková, Folprechtová.