ne 15.10.2023
ZEN

Baňky sahaly v Liberci po bodech...

Stále se lepšící výkonnost potvrdily ženy Baníku Ostrava také v utkání 7. kola 1. ligy žen v Liberci. Po poločase vedly 2:1, navíc neproměnily další šance. Bohužel si nepohlídaly rohové kopy domácích, z nichž třikrát inkasovaly, takže Liberec nakonec nad Baníkem zvítězil 3:2.

Čekání na úvodní gól zápasu mohl jako první ukončit Baník ve 23. minutě, kdy Kateřina Vojtková poslal do tutovky jmenovkyni Fojtíkovou, ta se ocitla úplně sama před libereckou brankářkou Pižlovou. Chtěla ji prostřelit, ale brankářka domácích byla proti.

Do vedení šel naopak domácí celek. Po rohovém kopu se míč v šestnáctce odrazil k Denise Tenkrátové, která z první vážnější střely na branku Baníku skórovala.

Slezanky nepříznivý vývoj nesrazil a ve 35. minutě přišlo vyrovnání. Z levé strany parádně odcentrovala Kateřina Furiková, v šestnáctce si na její míč vyskočila ve skvělé formě hrající Kateřina Vojtková a hlavou srovnala na 1:1.

Skvěle pak zasáhla brankářka Anežka Zelenková proti hlavičce jedné z domácích hráček, která pálila z malého vápna.

A Baník šel do vedení. V poslední minutě první půle si Kateřina Vojtková na půlící čáře skvěle zpracovala přihrávku od vlastní šestnáctky, jedním dotekem se zbavila bránící hráčky soupeře a řítila se vstříc liberecké brance. Navedla si míč před pokutové území, zvážila přihrávku nabíhající spoluhráčce, aby nakonec vypálila sama - 1:2!

Brzy po pauze to bylo 2:2. Domácí hráčky se prosadily opět po rohovém kopu. Odražený míč vrátila do branky úžasným kopem zády k brance Valentina Šušolová.

A také rozhodnutí padlo z rohového kopu. V 52. minutě přidala Ivana Kantarská hlavou třetí liberecký gól, na který už bojovné Slezanky reagovat nedokázaly.

WITOLD ZAJAC: "I přes porážku jsme dnes odehráli opravdu dobrý zápas. Dali jsme dva góly a měli jsme další šance. Bohužel soupeř využil toho, s čím máme největší problém. Obrana standardních situací. Všechny góly, které jsme inkasovali, byly z rohového kopu a z devíti inkasovaných gólů, počínaje utkáním s Plzní, jsme jich sedm inkasovali po standardce. Nemáme vysoký tým, víme, že je to pro nás těžké, ale pracujeme na tom a jsem si jistý, že i v této oblasti uděláme pokrok."

14.
Liberec VS Baník
1. liga žen

Poločas: 1:2
Branky: 30. Tenkrátová, 47. Šušolová, 52. Kantarská - 35. a 45. Vojtková. Rozhodčí Kánská. ŽK: Štěpánová.