so 29.10.2022
ZEN

Baňky prohrály v Plzni 2:4

Ženy Baníku sice dokázaly vstřelit na půdě favorizované Plzně dva góly, na body to však nestačilo. Viktoria zvítězila 4:2. Baníku stále patří předposlední a nesestupová sedmá pozice, nad osmou Duklou už má jen bodový náskok. Dukla totiž uhrála naprosto senzační výsledek 0:0 proti dosud zcela suverénní Spartě... Právě proti Dukle sehrají Baňky příští domácí zápas.

Baňky chtěly v Plzni co nejdéle udržet čisté konto, nicméně už na konci 4. minuty o ně přišly. Domácí Janka Lukáčová našla na pravé straně volnou Adélu radovou, poslala jí do šestnáctky míč a Radová střelou k bližší tyči otevřela skóre.

V 8. minutě se blýskla ostravská gólmanka Anežka Zelenková, která vytáhla z šibenice střelu plzeňské Andrey Kochanové.

Ve 20. minutě už ale neměla nárok proti střele Janky Lukáčové, která stejný horní roh branky Baníku trefila způsobem, proti němuž nebylo obrany.

Ve 26. minutě mohlo přijít snížení, Karolína Krupníková přetlačila na hranici plzeňské šestnáctky jednu z domácích hráček, posunula si míč ke střele, ale její táhhlý pokus těsně minul pravou tyč plzeňské branky.

Po půlhodině hry dokázaly Slezanky přece jen snížit. Z hranice šestnáctky se o střelu bez přípravy pokusila Kateřina Fojtíková, rána ji příliš nesedla, míč ale zamířil do místa, kde číhala Veronika Štěpánová. Ta balon usměrnila do sítě a vstřelila svůj první ligový gól.

V 57. minutě si Jana Beštová na hranici šestnáctky zpracovala kolmou přihrávku, zbavila se bránící hráčky, vnikla do pokutového území a přesnou střelou vrátila Plzni dvougólový náskok.

Ještě jednou se Baníku podařilo snížit. Domácí gólmanka Holíková si vyběhla daleko za šestnáctku pro dlouhý nákop Baníku, míč však minula a když jej pak chtěla odkopnout alespoň do bezpečí, promáchla podruhé. Toho využila Kateřina Furiková, která se míče zmocnila a levačkou jej z nějakých dvaceti metrů poslal do prázdné branky.

Nakonec ale zápas přece jen skončil dvougólovým rozdílem. Hlavou se prosadila Pelikánová a uzavřela na konečných 4:2.

WITOLD ZAJAC: "I přes nepříznivý výsledek a nulu na bodovém kontě je určitě potěšující, že jsme navzdory mnoha absencím a zraněním dokázali vstřelit dva góly. Je povzbudivé a motivující, že máme tým, který má chuť pracovat a rozvíjet se. Musíme si uvědomit, že máme velmi mladé hráčky, které jsou na začátku svého fotbalového dobrodružství a teprve získávají zkušenosti."

29.
Plzeň VS Baník
1. liga žen

Poločas: 2:1
Branky: 4. Radová, 20. Lukáčová, 57. Beštová, 69. Pelikánová - 31. Štěpánová, 66. Furiková. Rozhodčí: Kovářová.

Zelenková - Molková, Pavlíčková, Kotalová - Bílková (26. Trávničková), Furiková, Pagáčová, Krupníková, Hegrová - Štěpánová (46. Zomberová), Fojtíková (60. Dorotovičová)