po 2.5.2022
ZEN

Baňky prohrály na Spartě

Ženy Baníku podlehly v úvodním utkání nadstavbové části 2. ligy béčku Sparty na jeho hřišti 0:3. Na Hradec Králové, který nyní drží postupovou pozici, tak nyní ztrácejí devět bodů. Do konce sezony zbývá ještě pět utkání.

Po vyrovnané úvodní čtvrthodině přišel smolný moment, který nasměroval zápas k vítězství Sparty. Po odvráceném rohu si Slezanky nešťastně vrátily míč zpět do vlastní šestnáctky, kde se k němu dostala domácí Marcinková a hlavou zblízka otevřela skóre.

Baňky se snažily vyrovnat domácímu týmu v kombinaci i držení míče, selhávaly však ve finální fázi. Sparťanky naopak udeřily a Skrčená proměnila pět minut před poločasem svůj sólový nájezd.

Po přestávce už Sparta jen navýšila náskok a ženy Baníku se tak vracely domů s prázdnou.

Tabulka nadstavbové části:

Tabulky | FAČR Ženy › 2021 J2P - 2.liga žen - nadstavba | Soutěže | FOTBAL.CZ

LUCIE KOTALOVÁ (záložnice Baníku): "Myslím si, že kdybychom podaly stejný výkon jako teď na Spartě v některém z minulých zápasů, třeba s Teplicemi, nebyla by dnes naše ztráta tak velká. Jestli jsme za Spartou v utkání v něčem zaostávaly, pak ve finálním řešení situací, do kterých jsme se po dobrých akcích dokázaly dostat."

1.
Sparta B VS Baník
II. liga žen

Branky: 14. Marcinková, 40. Skrčená, 67. Lindáková. Rozhodčí: Marušinová. Hráno bez ŽK.