ne 20.10.2024
ZEN

Baňky poprvé padly

Ženy Baníku poprvé v sezoně ztratily. V utkání 10. kola 2. ligy žen podlehly na půdě Hradce Králové domácímu týmu 0:2. V tabulce klesly Baňky na druhé místo za B-tým Sparty, který má při stejném počtu bodů lepší skóre.

Ženy Baníku se také v Hradci Králové pokoušely od první minuty o dominantní výkon, což se jim relativně dařilo. Co se tentokrát nedařilo, to bylo gólové vyčíslení slušného výkonu.

Rozhodnutí přišlo v rozmezí 75. a 76. minuty, v nichž velmi agresivně hrající domácí celek dvakrát skóroval. V 75. minutě se po dlouhém nákopu ve skrumáži před brankou Baníku nejlépe zorientovala Veronika Svobodová a přesnou střelou otevřela skóre.

A stejná hráčka o minutu později využila špatně odehraného míče ze strany hráček Baníku, vystřelila z nějakých dvaceti metrů a zacílila znovu přesně.

Baňky po první porážce v soutěži klesly v tabulce na druhé místo o skóre za béčko Sparty. Na třetí České Budějovice mají fotbalistky Baníku tříbodový náskok.

WITOLD ZAJAC: "Zápas se podobal těm minulým v tom, že jsme byli opět dominantnějším týmem, míč jsme měli častěji v držení, měli jsme i situace na skórování, ty jsme nevyužili. Soupeř si dvě šance vytvořil, prokázal stoprocentní produktivitu, obě využil. Soupeř svou hru postavil na agresivní a velmi tvrdé hře plné faulů, nebylo to pro nás snadné se s takovou hrou vyrovnat. Přišla první porážka, na našem nastavení se nic nemění, našim cílem je vyhrát hned následující utkání."

20.
Hradec Králové VS Baník
2. liga žen

Branky: 75. a 76. Svobodová. Rozhodčí: Koryčanská. ŽK: Vejrová, Danihelková, Kratochvílová - Pavlíčková, Waltrová, Lachká.