so 11.11.2023
ZEN

Baňky podlehly Plzni 1:2

Ženy Baníku Ostrava v posledním ligovém utkání roku 2023 podlehly Plzni 1:2. Stejně jako v utkání 3. kola na plzeňské půdě inkasovaly rozhodující gól v závěru zápasu. Baňky tak přezimují na předposlední sedmé příčce tabulky.

Utkání ovlivnila událost ze čtvrté minuty, v níž soupeř dokázal potrestat chybu na straně Baníku. Gól Barbory Kadlecové poněkud vyvedl Baňky z rytmu, do něhož se domácí celek do poločasu nedokázal plnohodnotně vrátit.

Přestávka Baníku pomohla, do druhého poločasu vstoupily svěřenkyně trenéra Witolda Zajace aktivněji a v 67. minutě přišlo vyrovnání. Ostravské hráčky se nechtěly smířit s bodem, na jejich výkonu byla patrná snaha vstřelit rozhodující gól, přišel však osudový protiútok Viktoriánek, který domácí defenziva neuhlídala, a zrodila se druhá porážka s Plzní v této sezoně.

WITOLD ZAJAC: "Do utkání jsme vstoupili aktivně, od začátku jsme presovali, jak jsme si řekli, jenže brzy jsme se dopustili chyby, kterou Plzeň potrestala. Po nečekaném a rychlém inkasovaném gólu jsme až do přestávky hráli něco jiného, než co jsme celý týden trénovali. O přestávce jsme si připomněli, s čím jsme do utkání chtěli jít a ve druhém poločase už to byl za naší strany lepší výkon. Hráli jsme ofenzivně, soupeř zastavoval naše útočné akce často jen za pomocí faulu, i tak jsme si ale vytvářeli šance a dokázali jsme vyrovnat. Hráli jsme i dál aktivně, ale neuhlídali jsme protiútok soupeře, chybovali jsme v obraně a inkasovali jsme gól, který rozhodl o naší porážce."

11.
listopadu
Baník VS Plzeň
1. liga žen

Branky: 67. Mudráková - 4. Kadlecová, 86. Tomanová. Rozhodčí: Čampišová, ŽK: Waltrová - Pelikánová, Lukáčová.