so 30.3.2024
ZEN

Baňky podlehly Liberci 0:2

S šestibodovým náskokem na poslední Pardubice vstoupí do nadstavbové části 1. ligy žen fotbalistky Baníku. Slezanky doma totiž v posledním kole základní části soutěže podlehly Liberci 0:2 a náskok na poslední, sestupovou pozici tím pádem nenavýšily

Liberec v Ostravě potvrdil roli favorita a gólově ji poprvé vyčíslil ve 24. minutě. V ní přiletěl do šestnáctky Baníku centr z levé strany a Aneta Buryánová jej skluzem na malém vápně uklidila do branky.

Gól na 2:0 pro Liberec přišel po přestávce a předcházela mu zbytečná ztráta míče. Radka Hlouchová řešila výpad do otevřené obrany Baníku přesnou střelou k tyči a pojistila tak svému týmu tři body.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "Chceme-li vyhrát, musíme mít na hřišti jedenáct hráček, které chtějí míč, nebojí se hrát a nebojí se zodpovědnosti. Musíme převzít zodpovědnost a hrát sami za sebe. To se nám dnes nepodařilo a bohužel jsme zápas prohráli. Tenhle tým umí hrát fotbal, má dovednosti a my jsme to mnohokrát ukázali, ale musíme tak hrát v každém zápase a přenést způsob, jakým hrajeme v tréninku, do ligových zápasů. Věřím, že za dva týdny vstoupíme do nadstavbové části mnohem lépe."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

30.
sobota
března
Baník VS Liberec
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 24. Buryánová, 61. Hlouchová. Rozhodčí Koryčanská – Šabacká, Fraňková. ŽK Vojtková.
Diváci: 100

Sestavy

FC Baník Ostrava

Zelenková - Gaurová (46. Srafinová), Krupníková, Pavlíčková - Molková, Janíková, Rybaczuk (72. Najvarová), Furiková (58. Štěpánová) - Waltrová, Vojtková, Korvasová (72. Babičová)
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
0
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
12
Tomáš
Rigo
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković