so 26.8.2023
ZEN

Baňky odolávaly, nakonec Spartě podlehly

Statečný výkon podaly proti velkému favoritu, pražské Spartě, fotbalistky Baníku. Podařilo se jim dostat do vedení, po první půli držely nerozhodný výsledek, ale nakonec prohrály 1:4.

Baník Spartu na Bazalech dokonale zaskočil. Už ve 3. minutě se dostala do sólvé akce Kateřina Lachká. Běžela sama na brankářku Schneiderovou. Ta jí sice dokázala první zakončení chytit, míč ale neudržela a Lachká jej zblízka poslala do sítě.

Baník dobře bránil a dařilo se mu vyrážet do nebezpečných protiakcí, takže Sparta se musela mít na pozoru a nemohla se stoprocentně soustředit jen na svou útočnou hru.

Vyrovnat se vysoce favorizovaným Pražankám nicméně přece jen podařilo, ve 25. minutě srovnala Tereza Kožárová. I tak však Baník odcházel o poločase do kabin spokojen, stav 1:1 byl nadějný a zajímavý.

Ve druhé půli už ale hrála papírově vysoce favorizovaná Sparta prim, Slezankám postupně ubývaly síly na to, aby dokáaly být vepředu nebezpečné a sílící převahu už Pražanky dokázaly proměnit v další góly.

WITOLD ZAJAC "Chtěli jsme se v utkání vyhnout tomu, co se nám stalo na Slavii. Pomohlo nám i prostředí na Bazalech, hráčky se v něm vypjaly k ještě lepšímu výkonu a věřím, že se podaří zajistit Bazaly pro zápasy první ligy žen častěji. V prvním poločase jsme hráli velmi soustředěně v obraně a byli jsme nebezpeční v rychlých protiútocích. Jeden z nich jsme hned zkraje proměnili. Ve druhé půli už nás náročný způsob boje začal postupně připravovat o síly, nedařilo se nám už udržet míč déle vepředu, čehož Sparta yvužila. nejsme ještě připraveni hrát v tak obrovské intenzitě po celých 90 minut, ale i na tom pracujeme a i tímto směrem se zcela jistě posuneme."

26.
Baník VS Sparta
1. liga žen

Branky: 3. Lachká - 25. a 49. Kožárová, 70. Changová, 90. Sonntagová. Rozhodčí: Jílková. ŽK: Korvasová, Nowacka, Vojtková, Štěpánová - Sonntagová.