ne 10.10.2021
ZEN

Baňky favorita nezaskočily: Sparta B - Baník 3:1

Fotbalistkám Baníku se favorita překvapit nepodařilo. Slezanky prohrály v 7. kole druhé ligy žen na hřišti B-týmu pražské Sparty 1:3 a v tabulce zůstávají na třetím místě s 10 body, dva body za druhým Hradcem Králové, který aktuálně okupuje postupovou pozici.

Baník se stále potýká s mimořádnou marodkou, do Prahy odcestoval bez zraněné brankářky Kubíčkové, chybí i další hráčky a tým byl znovu doplněn z juniorky. Ve 32. minutě se navíc zranila Lucie Kotalová a musela střídat. V první půli Sparta jasně dominovala a gólově trestala chyby Slezanek. Ty sice dokázaly z penalty zareagovat na úvodní gól Pražanek, ale přesto si Sparta odnesla do kabin dvougólový náskok.

Ten už Ostravanky domácím po pauze rozšířit nedovolily, poněkud vyrovnanější průběh druhé půle znamenal také bezgólový druhý poločas, přestože Baník už dokázal být směrem dopředu nebezpečnější. Šance měla i Sparta, Lenka Roháčková v brance Ostravanek řadu situací zachránila.

Ohlasy k utkání

MICHAL ŽÁRSKÝ:"V prvním poločase jsme se proti domácím, jejichž tým byl doplněný o hráčky A-týmu, neprosadili, byli jsme všude druzí, pozdě jsme dostupovali a i když se nám podařilo reagovat na vedoucí gól Sparty vyrovnáním, domácí celek jasně dominoval. Ve druhém poločase už jsme začali být důslednější zejména při dostupování, to nás dostalo více do hry a začali jsme být nebezpečnější i směrem dopředu. S výkonem ve druhé půli můžu být spokojený a holkám za něj poděkovat."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

10.
neděle
října
Sparta B VS Baník
II. liga žen

Statistiky

Poločas: 3:1
Branky: 12. a 44. Matoušková, 34. Křivská - 25. Furiková (pen.). Rozhodčí Kovářová, ŽK Skrčená (Sp.)
Diváci: 50

Sestavy

FC Baník Ostrava

Roháčková - Trávníčková (78. Pagáčová), Pavlisová, Zomberová, Bélková - Sehnálková, Pavlíčková (68. Regecová) - Ceremungová (Kr. Hegrová), Kotalová (32. Adamcová), Furiková - Žárská (46. Fojtíková).
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta