ne 10.10.2021
ZEN

Baňky favorita nezaskočily: Sparta B - Baník 3:1

Fotbalistkám Baníku se favorita překvapit nepodařilo. Slezanky prohrály v 7. kole druhé ligy žen na hřišti B-týmu pražské Sparty 1:3 a v tabulce zůstávají na třetím místě s 10 body, dva body za druhým Hradcem Králové, který aktuálně okupuje postupovou pozici.

Baník se stále potýká s mimořádnou marodkou, do Prahy odcestoval bez zraněné brankářky Kubíčkové, chybí i další hráčky a tým byl znovu doplněn z juniorky. Ve 32. minutě se navíc zranila Lucie Kotalová a musela střídat. V první půli Sparta jasně dominovala a gólově trestala chyby Slezanek. Ty sice dokázaly z penalty zareagovat na úvodní gól Pražanek, ale přesto si Sparta odnesla do kabin dvougólový náskok.

Ten už Ostravanky domácím po pauze rozšířit nedovolily, poněkud vyrovnanější průběh druhé půle znamenal také bezgólový druhý poločas, přestože Baník už dokázal být směrem dopředu nebezpečnější. Šance měla i Sparta, Lenka Roháčková v brance Ostravanek řadu situací zachránila.

MICHAL ŽÁRSKÝ:"V prvním poločase jsme se proti domácím, jejichž tým byl doplněný o hráčky A-týmu, neprosadili, byli jsme všude druzí, pozdě jsme dostupovali a i když se nám podařilo reagovat na vedoucí gól Sparty vyrovnáním, domácí celek jasně dominoval. Ve druhém poločase už jsme začali být důslednější zejména při dostupování, to nás dostalo více do hry a začali jsme být nebezpečnější i směrem dopředu. S výkonem ve druhé půli můžu být spokojený a holkám za něj poděkovat."

10.
Sparta B VS Baník
II. liga žen

Poločas: 3:1
Branky: 12. a 44. Matoušková, 34. Křivská - 25. Furiková (pen.). Rozhodčí Kovářová, ŽK Skrčená (Sp.)