so 19.9.2015

Baník zůstává poslední, s Jabloncem prohrál 1:2

Baník prohrál šesté ze sedmi letošních utkání fotbalové Synot ligy. Svěřenci trenéra Radomíra Korytáře v sobotu na Městském stadionu v Ostravě podlehli Jablonci 1:2.

Po nevydařeném utkání na Dukle udělal trenér Radomír Korytář několik změn v sestavě. Na pravé straně obrany nastoupila nová posila z pražské Slavie, obránce Martin Dostál. Na levý kraj obrany se vrátil Daniel Holzer a od první minuty opět dostali důvěru legionáři Davor Kukec a Dyjan Carlos de Azevedo.

Fotbalisté Jablonce Baník v posledních šesti vzájemných zápasech pokaždé porazili a výrazný krok k dalšímu vítězství udělali už v 10. minutě. Crnkić si zaběhl za ostravskou obranu, Pavlenka mu sice zmenšil střelecký úhel a jeho střelu reflexivně vyrazil. Jenže nedůrazná obrana Baníku pustila k Crnkiće i k dorážce a ta už byla gólová.

Baník nesložil zbraně a přemístil se na jabloneckou polovinu. V 16. minutě Mondek nacentroval na Narha, který se znenadání zjevil před strážcem jablonecké branky Hrubým, ten měl plné ruce práce, aby jeho střelu zpacifikoval. Z následného akce se nedokázal prosadit ani de Azevedo, kterého jablonecká obrana za minutu dvanáct odzbrojila. Ve 27. minutě sahal po vyrovnání Kukec, jehož přímý kop z dobrých pětadvaceti metrů mířil do horního rohu branky. Hrubý jej vyrazil na roh.

Ve druhém poločase se na obou stranách dlouhé minuty nic významného neudálo. Útočné akce Baníku jablonecká obrana zpravidla zastavovala hluboko před vlastním pokutovým územím. A když se fotbalisté Baníku přeci jen k zajímavé příležitosti dostali, Mondek z dobré pozice pálil mimo.

V 69. minutě se Jablonec ujal dvoubrankového vedení. Obrana Baníku nedokázala správně zareagovat na jablonecké obléhání jejího pokutového území. Pospíšil nacentroval na Mingazova a ten nikým nehlídán hlavou pohodlně překonal Pavlenku.

Ostravskou jiskřičku naděje vykřesal dvanáct minut před koncem utkání Davor Kukec, který proměnil penaltu po faulu Romery na střídajícího Vojtěcha Engelmanna. Ve zbývajících minutách však byli vstřelení gólu podstatně blíže Jablonečtí. Po Karavajově střele Pavlenku zachránily dobře postavené tyče a v první minutě nastavení zase orazítkoval ostravskou brankovou konstrukci i Doležal. Baník zůstává po sedmi odehraných kolech Synot ligy na posledním místě tabulky s jedním uhraným bodem.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Tentokrát mě potěšil náš výkon, který byl oproti třem minulým zápasům dobrý. Myslím si, že jsme dnes sahali po bodu a mohli utkání proti velmi silnému soupeři zremizovat. Musím však vyzvednout výkon mužstva i individuální výkony hráčů, naše hra šla nahoru. Máme se od čeho odrazit a věřím, že je to otázka jednoho zápasu, kdy uhrajeme plný počet bodů a půjdeme s větším sebevědomím do dalších bojů."