st 20.7.2016
MUZ

Baník zdolal v derby Vítkovice 3:1

Baník dnes v úžasné kulise porazil v jediné letní přípravě na domácí půdě svého ostravského rivala Vítkovice 3:1. I když městské derby na Bazalech gólově odstartoval hostující Kovařík, domácí postupně přebrali otěže utkání a převahu vyjádřili třemi zásahy Karola Mondeka, Lukáše Luptáka a Jakuba Malého. Zápas sledovalo 2619 diváků.

Skoro vyprodaná hlavní tribuna vytvořila městskému derby navzdory přípravnému rázu utkání ohlušující a skvělou kulisu, které nic neublížil ani vedoucí gól hostů. Namotivovaný soupeř se spoustou bývalých baníkovců v kádru svůj aktivní vstup do utkání v 18. minutě přetavil přesnou hlavičkou Kovaříka, který využil centr zprava.

Baník po rozháraném začátku a nepřesvědčivé dvacetiminutovce konečně zabral. A s tím přišly i šance. Brankář Kostolanský ale dvakrát výborně zakročil proti gólovým pokusům Ožvoldy a Helešice, a teprve do třetice byl krátký na přízemní a umístěnou ránu Karola Mondeka.

Převaha domácího celku ve druhém poločase ještě zmohutněla. Lukáš Lupták v 57. minutě po rychlém brejku do rozvrácené hostující obrany propasíroval míč podél gólmana za čáru a mohl se těšit z prvního gólu v baníkovských barvách. Do vítkovické sítě mohly napadat i další míče, ale Kostolanský zmařil několik příležitostí včetně Mondekova sóla. Večer tak fotbalovou parádou podtrhl až devatenáctiletý odchovanec Jakub Malý. Na velkém vápně si míč drze obhodil do protipohybu vítkovického hráče a pravačkou z šestnáctky ho nádherně zakroutil do levého horního rohu.

Vítkovice mohly porážku zmírnit Krautem, kterého ale bravurně vychytal Chmiel. A z následnujícího rohu se neujala ani hlavička Mikuly, která skončila na břevnu.

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Dřelo to, co si budeme namlouvat. Už po dvaceti minutách jsem věděl, že tam musí jít Malý, protože tomu chyběla myšlenka. Bylo to takové plácání. Ale Malý tomu pak dal myšlenku a začalo to být lepší. Gól jsme dostali po jednom z jejich dvou centrů. A nebezpečné byly oba, i po tom druhém jsme mohli inkasovat. Z takových šancí, co nedáme gól, to je neuvěřitelné. Ale alespoň, že jsme to zvládli takhle, protože někteří kluci to dohráli se sebezapřením."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

20.
středa
července
Baník VS Vítkovice
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 34. Mondek, 57. Lupták, 80. Malý – 18. Kovařík.
Diváci: 2619

Sestavy

Baník

Vašek (46. Chmiel) - Lupták, Pokorný, Mešaninov (20. Honiš), Jakovlev (46. Celba) - Ožvolda (46. Malý), Hlinka (78. Chvěja) - Sus (22. Mondek), Mičola (71. Matěj), Helešic (59. Holzer) - O. Šašinka (46. Konnsimbal, 88. J. Šašinka).
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
66
Denis
Granečný
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
8
Jaroslav
Harušťák
30
Viktor
Budinský
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour