pá 2.2.2024

Baník zakončil soustředění remízou

Remízou se Baník rozloučil s desetidenním herním soustředěním v Turecku. S černohorským FK Dečić se rozešel smírně 1:1. V sobotu ráno Slezané tureckou Antalyi opustí a vrátí se domů.

Do utkání nasadil trenér Pavel Hapal dvě různé jedenáctky pro každý poločas. Volno tentokrát dostal Michal Frydrych, u něhož se objevily drobné zdravotní problémy.  Trenéři se rozhodli neriskovat a zkušeného stopera pošetřit.

Na hrbolatém terénu se musel Baník v úvodní půlhodině vypořádat s defenzivnějším pojetím hry soupeře, který utěsnil prostor na vlastní polovině a nechal Slezany dobývat svůj prostor. To se svěřencům Pavla Hapala  podařilo ve 25. minutě, kdy Tomáš Rigo zahrával z levé strany přímý kop, když se k němu míč po odrazu vrátil, zkusil centr ke vzdálenější tyči, kde prostor předpisově zavíral Jiří Klíma, jenž svým pátým gólem na herním soustředění v Turecku otevřel skóre.

Soupeř zahrozil pět minut před půlí, to se sám před Jiřím Letáčkem objevil útočník FK Dečić úplně sám. Zkoušel gólmana Baníku prostřelit, to se mu ovšem díky výbornému zákroku Jiřího Letáčka nepodařilo.

Po přestávce měl Baník největší šanci v 51. minutě. Celou akci rozehrál na polovině hřiště Samuel Grygar. Přesným míčem rozeběhl po pravé straně Davida Buchtu, ten utekl svému strážci, vtlačil se ze strany do šestnáctky a předložil před malé vápno dokonalý balon Quadrimu Adediranovi. Tomu ale na nerovném terénu míč v kritické chvíli poskočil a Adediran ze šesti metrů vysoko přestřelil.

Čtyři minuty před koncem přišel Baník o Jana Jurošku, který uviděl druhou žlutou kartu, a dohrával v deseti. A soupeř, ve druhé půli aktivnější než před pauzou, toho využil. Po rozehraném přímém kopu usměrnil Božanovič balon v šestnáctce Baníku do sítě a vyrovnal na konečných 1:1.

PAVEL HAPAL: "Škoda, že jsme nevyhráli, i když nechybělo moc. Byl to ale pátý zápas v sedmi dnech a už to bylo na výkonu cítit. Jsem rád, že nikdo není nějak vážněji zraněn a věřím, že na sezonu jsme dobře připraveni."

2.
února
FK Dečić VS Baník

Branky: 87. Božanovič - 25. Klíma (Rigo).

1. poločas: Letáček - Ndefe, Blažek, Lischka, Kpozo - Rusnák, Boula, Rigo, Šehić - Kubala - Klíma. 2. poločas: Letáček - Juroška, Měkota, Pojezný, Madleňák - Buchta, Grygar, Mišković, Šín, Šudák - Adediran.