FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník ve druhém testu rozstřílel Karvinou 5:0

25.01.2017 | Redakce

Ani ve druhém přípravném utkání zimy Baník nezaváhal a na umělé trávě v Karviné porazil místní MFK jednoznačně 5:0. Baníkovci udělili sedmému týmu první ligy tvrdou lekci z produktivity a už do pauzy vedli rozdílem tří gólů. Dvakrát se trefil s obrovskou chutí hrající Dyjan Carlos De Azevedo, po brance přidali Martin Sus, Tomáš Zápotočný a Petr Nerad.

Příprava, přát., st 25.1. , stadion: Kovona Karviná, diváci: 250
MFK Karviná - FC Baník Ostrava
0:5
(0:3)

Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 86. Nerad. Rozhodčí: Proske.

MFK Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo).

FC Baník Ostrava: Vašek - Celba, Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný, Helešic – Hrubý (60. Nerad), Hlinka (46. Ožvolda), Pekár (46. Mondek) – Sus (65. Chvěja), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Granečný).

Komentář

Výsledek je drtivý, ale herně taková propast mezi týmy na hřišti nebyla. Ještě za rovnovážného a otevřeného stavu hosty bravurně podržel brankář Vašek, který ve svém prvním zimním utkání zneškodnil dvě, tři velké šance Karviné.

Jestliže Baník na podzim v lize zahazoval šance, dnes v produktivitě svého ligového protivníka dokonale vyškolil. Po hrubé chybě karvinské obrany obešel De Azevedo v 21. minutě i gólmana Pindrocha a do prázdné brány načnul skóre. Neuběhla ani minuta, neúnavný a aktivní Helešic od levé lajny naservíroval míč ideálně do vápna a Sus zhruba z deseti metrů skóroval podruhé.

Baníku narostla křídla a jeho rychlý fotbal dělal domácím problémy. Další brejk zahodil Stáňa, ale De Azevedo těsně před poločasem do otevřené obrany udeřil potřetí.

I po obrátce a oboustranných změnách v sestavě dále pálili ostrými pouze hosté. Zápotočný po standardní situaci z otočky poslal balon do sítě počtvrté, pak vytáhl proti Jurčovi další parádní zákrok Vašek a skóre v 86. minutě po dalším přímočarém kontru z pravé strany stanovil vyvedenou bombou do šibenice Nerad.

Ohlasy trenérů


VLASTIMIL PETRŽELA: "Samozřejmě, že jsem spokojen, ale nemá cenu z toho dělat závěry a přeceňovat to. Šli jsme do toho z plné přípravy, stejně jako Karviná. Ale zápas nám vyšel tak, jak bychom chtěli hrát. Hráli jsme v rychlosti, rychlé lítal balon a zbytečně jsme to nevodili. Nic to neznamená, ale máme radost, že se nám to povedlo."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA