FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v závěrečné přípravě padl s Třincem

21.07.2017 | Redakce

Poslední příprava na prvoligovou premiéru se vůbec nepovedla. Baník na neutrální půdě v Havířově prohrál s druholigovým Třincem 2:5. Neoblíbený soupeř favorita dokonale vyškolil z brejků, porážku dvěma góly jen nepatrně zmírnil Jakub Šašinka, který se tak s šesti trefami stal nejlepším střelcem letní přípravy.

Příprava, Havířov, pá 21.7. , diváci: 2500
FK Fotbal Třinec - FC Baník Ostrava
5:2
(1:0)

Branky: 6. Dedič, 50. Ilko, 51. Juřena, 60. Vaněk, 81. Juřena - 72. a 88. J. Šašinka.

FK Fotbal Třinec: Paleček - Velner (46. Avdič), Čelůstka (46. Ilko), Reintam, Bedecs, Masař (46. Vaněk) - Joukl (46. Ižvolt), Motyčka (46. Šumbera), Kateřiňák (46. Janoščín), Janošík (46. Hošek) - Dedič (46. Juřena).

FC Baník Ostrava: Vašek - Sus, Šindelář, Zápotočný (61. Pokorný), Granečný – Hykel (22. Breda), Hlinka, Panić (46. Hrubý), Stáňa (46. Helešic) – Poznar (46. Baroš), De Azevedo (46. J. Šašinka).

Komentář

Už úvod naznačoval, že Baník bude mít proti Třinci další černý den. Hosté totiž hned v 6. minutě z první vážnější situace skórovali Dedičem, který z malého vápna přeloboval brankáře Vaška. Baník pak převzal iniciativu, ale velkou Stáňovu šanci na vyrovnání zmařil Paleček, a ve 22. minutě navíc musel kvůli drobnějšímu zranění vynuceně střídat aktivní Hykel.

Baník navzdory územní převaze další stoprocentní šanci neměl a po změně stran na něj přišla ukrutně mrazivá čtvrthodina. Třinec z rychlých brejků během patnácti minut třikrát rozleptal ostravskou obranu. V 50. minutě se prudkou křižnou ranou z patnácti metrů trefil Ilko a už o minutu později zakončil další brejk s pomocí břevna Juřena. Defenzivní kolaps modrobílých v 60. minutě čtvrtou brankou zvýraznil Vaněk, který překonal Vaška tvrdou střelou po zemi.

Až za stavu 0:4 se ke slovu dostali i baníkovci. Baroš balon ideálně uvnitř vápna předložil Jakubu Šašinkovi, který pravačkou nekompromisně zamířil k tyči. Brejky Třinec byly ale smrtelně nebezpečné a efektivní druholigový tým zásluhou Juřenovy dělovky z pravé strany skóroval v 80. minutě popáté. Baroš pak otřásl spojnicí tyče a břevna, a až Jakub Šašinka zblízka po akci Hrubého uzavřel skóre na 2:5.

Ohlasy trenérů


RADIM KUČERA: Prohra je zasloužená. Hlavně ve druhém poločase jsme měli v obraně obrovská okna. Otazníky v sestavě, které jsme měli, dále přetrvávají. Máme týden na to, abychom na to zareagovali, a aby to vypadalo v Brně úplně jinak. Třinec hrál účelně, jednoduše, my jsme na to vzadu nedokázali zareagovat."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA