pá 21.7.2017
MUZ

Baník v závěrečné přípravě padl s Třincem

Poslední příprava na prvoligovou premiéru se vůbec nepovedla. Baník na neutrální půdě v Havířově prohrál s druholigovým Třincem 2:5. Neoblíbený soupeř favorita dokonale vyškolil z brejků, porážku dvěma góly jen nepatrně zmírnil Jakub Šašinka, který se tak s šesti trefami stal nejlepším střelcem letní přípravy.

Už úvod naznačoval, že Baník bude mít proti Třinci další černý den. Hosté totiž hned v 6. minutě z první vážnější situace skórovali Dedičem, který z malého vápna přeloboval brankáře Vaška. Baník pak převzal iniciativu, ale velkou Stáňovu šanci na vyrovnání zmařil Paleček, a ve 22. minutě navíc musel kvůli drobnějšímu zranění vynuceně střídat aktivní Hykel.

Baník navzdory územní převaze další stoprocentní šanci neměl a po změně stran na něj přišla ukrutně mrazivá čtvrthodina. Třinec z rychlých brejků během patnácti minut třikrát rozleptal ostravskou obranu. V 50. minutě se prudkou křižnou ranou z patnácti metrů trefil Ilko a už o minutu později zakončil další brejk s pomocí břevna Juřena. Defenzivní kolaps modrobílých v 60. minutě čtvrtou brankou zvýraznil Vaněk, který překonal Vaška tvrdou střelou po zemi.

Až za stavu 0:4 se ke slovu dostali i baníkovci. Baroš balon ideálně uvnitř vápna předložil Jakubu Šašinkovi, který pravačkou nekompromisně zamířil k tyči. Brejky Třinec byly ale smrtelně nebezpečné a efektivní druholigový tým zásluhou Juřenovy dělovky z pravé strany skóroval v 80. minutě popáté. Baroš pak otřásl spojnicí tyče a břevna, a až Jakub Šašinka zblízka po akci Hrubého uzavřel skóre na 2:5.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

RADIM KUČERA: Prohra je zasloužená. Hlavně ve druhém poločase jsme měli v obraně obrovská okna. Otazníky v sestavě, které jsme měli, dále přetrvávají. Máme týden na to, abychom na to zareagovali, a aby to vypadalo v Brně úplně jinak. Třinec hrál účelně, jednoduše, my jsme na to vzadu nedokázali zareagovat."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

21.
pátek
července
Třinec VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 6. Dedič, 50. Ilko, 51. Juřena, 60. Vaněk, 81. Juřena - 72. a 88. J. Šašinka.
Diváci: 2500

Sestavy

Třinec

Paleček - Velner (46. Avdič), Čelůstka (46. Ilko), Reintam, Bedecs, Masař (46. Vaněk) - Joukl (46. Ižvolt), Motyčka (46. Šumbera), Kateřiňák (46. Janoščín), Janošík (46. Hošek) - Dedič (46. Juřena).

Baník

Vašek - Sus, Šindelář, Zápotočný (61. Pokorný), Granečný – Hykel (22. Breda), Hlinka, Panić (46. Hrubý), Stáňa (46. Helešic) – Poznar (46. Baroš), De Azevedo (46. J. Šašinka).
12
Radovan
Murin
4
Yira
Sor
18
Tomáš
Zajíc
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
66
Denis
Granečný
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási