pá 2.9.2016
MUZ

Baník v přípravě remizoval s Karvinou 1:1

Baník uhrál v přípravě s prvoligovým MFK Karviná remízu 1:1. Výběr Vlastimila Petržely i v kombinovaném složení bez několika hráčů základní sestavy herně obstál, byť plichtu zařídil až v závěrečné minutě utkání pomocník z juniorky Lukáš Kania. Derby dvou blízkých rivalů sledovalo v Bohumíně ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička 1350 diváků.

Baník lepil sestavu na zápas horkotěžko dohromady. Vedle mladých reprezentantů Jakuba Pokorného, Davida Lischky, Ondřeje Šašinky, Ondřeje Chvěji a Matěje Helešice zůstali doma i lehce zranění Bronislav Stáňa, Tomáš Mičola, Lukáš Lupták, Ľubomír Urgela, Martin Sus a Jakub Malý, a torzo týmu se tak muselo doplnit o kmenové hráče Baníku hostující v této sezoně v karvinské prvoligové juniorce. Příjemným překvapením byl návrat Denise Granečného, který se klubovými lékaři nechal uschopnit, a třebaže měl v týdnu ještě zakázáno podstupovat v tréninku osobní souboje, nastoupil na vlastní riziko.

I ve slepeném složení Baník odehrál s ligistou minimálně vyrovnaný zápas. Zápotočný dokonce po dvaceti minutách vstřelil vedoucí gól, který však kvůli ofsajdu neplatil. Karvinou tak ve 34. minutě poslal do vedení Moravec.
Baník ve druhé půli tahal za delší konec. Po Matějově ráně do břevna to však vypadalo, že územní převaha bude jalová. Nakonec se však v samém závěru prosadil Kania a přesnou trefou pod břevno z poslední akce utkání vyrovnal.

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Těžko se takový zápas hodnotí, jelikož jsme měli řadu hráčů půjčených z juniorky. Tím pádem se kluci ani moc neznají. To byl trochu problém v komunikaci a hlavně ve druhé půli to bylo vidět. Myslím si ale, že pro mladé hráče to byl dobrý zápas."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

2.
pátek
září
Karviná VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 34. Moravec - 90. Kania. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 1350

Sestavy

Baník

Chmiel – Celba (76. Strakoš), Honiš, Zápotočný, Hučko – Ožvolda (46. Matěj), Hlinka – Mondek (67. Behan), Nerad, Granečný (46. Kania) – J. Šašinka (64. Macej).
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
7
Ondřej
Chvěja
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
4
Yira
Sor
17
Muhammed
Sanneh