FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v přípravě porazil Vítkovice 1:0

07.09.2018 | Redakce

Vítězstvím 1:0 v přípravném utkání s Vítkovicemi završil Baník své čtyřdenní soustředění v Čeladné. Vítězný gól Baníku vstřelil Dame Diop.

Přátelská utkání, příprava, Čeladná, pá 7.9. , stadion: Čeladná, diváci: 300
FC Baník Ostrava - MFK Vítkovice
1:0
(1:0)

Branka: 28. Diop.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Pazdera, Procházka, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer – Diop. II. poločas: Lapeš – Breda, Mešaninov, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Hrubý, Kaloč, Bolf – J. Šašinka.

Komentář

Bez dvou tradičních opor Milana Baroše a Jana Laštůvky vstoupil Baník do utkání aktivně. Ve 14. minutě se do zajímavé možnosti prodíral Martin Fillo. Gólman Šustr mu jeho pokus zblízka dokázal vyrazit a poradil si i s následnou dorážkou Milana Jiráska. Ten to o chvíli později zkoušel s nebezpečnou střelou znovu a Šustr byl opět připraven. Až ve 28. minutě dokázal baníkovského gólmana ve službách Vítkovic překonal Dame Diop, jen využil přesnou přihrávku Daniela Holzera.

A také Daniel Holzer zatoužil dát v utkání gól, šikovně vystřelil, Šustr mu jeho pokus vyrazil.

Druhý poločas přinesl podstatně vyrovnanější podívanou, nejblíže ze všech baníkovců měl ke gólu Filip Kaloč. Také jeho střela měla zajímavé parametry, nicméně skóre už zůstalo nezměněno.

Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: "Utkání splnilo účel, pro který jsme ho sehráli. Zůstali jsme v zápasovém rytmu, vyzkoušeli jsme si souhru stoperů. Jen směrem dopředu toho z naší strany moc nebylo."Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA