FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v přípravě poprvé prohrál

07.07.2018 | Redakce

První porážku na cestě letní přípravou zaznamenal Baník v sobotu v Prostějově. Na půdě druholigového nováčka prohráli Ostravané 1:2. Jediný gól Baníku vstřelil ve druhém poločase Jiří Fleišman.

Přátelská utkání, příprava, Prostějov, so 7.7. , stadion: SK Prostějov, diváci: 400
1. SK Prostějov - FC Baník Ostrava
2:1
(2:0)

Branky: 4. a 19. Koudelka – 60. Fleišman. Rozhodčí: Machálek.

FC Baník Ostrava: Budinský – Mešaninov (60. Pazdera), Pokorný (60. Procházka), Stronati (46. Šindelář), Granečný (46. Fleišman) – Fillo, Hrubý, Kaloč (60. Diop), Bolf (46. de Azevedo) – Pedrinho (46. J. Šašinka), Baroš.

Komentář

Domácí dokázali v prvním poločase využívat chyby, které Baník udělal, ale také se prosadit vlastní šikovností. Po velmi hezké akci se do ostravské šestnáctky z levé strany protáhl prostějovský Koudelka a přesnou ranou k tyči otevřel skóre. A byl to znovu světový šampion v malém fotbale, kdo posunul domácí dokonce do dvoubrankového vedení. Znovu tomu předcházela chyba v baníkovském provedení a také v tomto případě vystřelil Koudelka tak, že Viktor Budinský neměl šanci zasáhnout. Gólman Baníku pak ale velmi dobře zakročil proti Biolkově šanci.

Možnost snížit na 2:1 mezitím ve 39. minutě promarnil Pedrinho. Hlavičkoval zblízka, ale ne příliš důrazně. A brzy po přestávce hlavičkoval nebezpečně Milan Baroš. Domácí brankář Bréda svůj tým podržel. 

Ve druhém poločase si Baník vypracoval územní převahu. A po hodině hry snížil díky Jiřímu Fleišmanovi a jeho dobře provedenému přímému kopu. Stejný hráč se před koncem utkání pokoušel proměnit ještě jeden přímý kop, tentokrát však proti jeho střele zakročil gólman Bréda. A tak Baník poprvé v letním přípravném období prohrál.

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK: "Prohráli jsme s ostudou. Základní sestava, která do utkání vešla, byla lehkovážná, nefotbalová, a když už to bylo 2:0, byla taky vyplašená. Nebyla schopná se nějakým způsobem vzepřít. Takže se ukazuje, že někteří hráči, kteří tam přijdou a dostanou příleřitost, pak nejsou tomu zkušenému kádru schopni konkurovat."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA