FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v poháru končí, ale se zdviženou hlavou

29.10.2014 | Redakce

Jednu špatnou a jednu dobrou zprávu si ze stadionu Slovácka v Uherském Hradišti veze domů na Bazaly FC Baník Ostrava. Horší zprávou je, že Baník po prohře v penaltovém rozstřelu končí v Poháru FAČR, tou dobrou je pak fakt, že tým podal velmi srdnatý výkon, v některých okamžicích nabuzeného soupeře přehrával a k vítězství v základní hrací době chybělo lepší proměňování šancí a více štěstí a klidu v zakončení.

Pohár, Osmifinále2, st 29.10. , diváci: 3492
1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava
1:1
(0:0)

Branky: 65. Diviš - 67. Petrus. Žluté karty: Hlúpik - Sukup, Mensah. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kotík.

1.FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Diviš, Havlík (73. Kalouda), Valenta, Trávník, Kerbr - Došek (62. Hlúpik).

FC Baník Ostrava: Šrom - Sukup, Kaša, Baránek, Byrtus - De Azevedo (69. Narh), Šichor, Mensah (58. Matěj), Holzer (46. Kukec) - Petrus - Šašinka.

Komentář

Trenéři poslali na hřiště velmi pozměněnou sestavu, na lavičce zůstali Lindpere, Narh, Kukec, Frydrych, Stronati, Greguš,Štěpán... Ale tým, v němž si v základní sestavě zahráli Petrus,Byrtus, Kaša, Šichor nebo Šašinka, si nevedl vůbec špatně. Do úvodních minut nastoupil s odhodláním a měl i šance, po chvíli se ale začali více prosazovat domácí. Baník však několik závarů v šestnáctce přežil a mohl to být on, kdo by šel do vedení - Holzerovi ale ve vyložené příležitosti míč skočil a místo jasného gólu do prázdné brány skončil míč na tribuně.

Tento okamžik ale Baník nijak nepotopil, tým se i nadále sympaticky pokoušel o dobývání branky Slovácka, ale hrál se celkově vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Do druhé půle naskočil do hry Kukec a jeho přítomnost na hřišti byla poznat. Hra Baníku se zrychlila, přibylo v ní kombinace a přímočarosti. V době náporu Baníku však z rohového kopu hlavou skóroval domácí Diviš. Pro Baník se v tu chvíli nic nezměnilo, tým i tak musel pro udržení postupových nadějí dát gól. Šel za tímto úkolem tak razantně, že už po dvou minutách se prosadil v šestnáctce domácích důrazný Petrus a bylo srovnáno.

Baník měl i další šance, živil je svým pohybem i Narh, který nastoupil za Azeveda těsně před sedmdesátou minutou, vídět byl i neúnavný a bojovný Šašinka. Do situace, kdy by mohl zápas jednoznačně rozhodnout, se však už nedostal ani jeden tým a na řadu přišly penalty. Kukec i Narh ty své proměnili, Šichor už tak úspěšný nebyl, jenže hned vzápětí jej podržel Šrom, když také jednu desítku lapil. Pak proměnil Byrtus, ale když Baránek trefil jen gólmana a poslední hráč Slovácka nezaváhal, slavilo postup do jarních bojů Poháru FAČR Slovácko.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA