so 20.2.2016

Baník v jarní domácí premiéře porazil Zlín 3:0!

Fotbalisté Baníku Ostrava slaví premiérové ligové vítězství pod trenérem Vlastimilem Petrželou. Baníkovci v sobotním utkání 18. kola Synot ligy porazili Fastav Zlín 3:0. Před neúnavným domácím publikem na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích se ze vstřelených branek radovali Daniel Holzer, Karol Mondek a Richard Lásik.

S kompletně obměněnou defenzívou oproti předchozímu duelu v Mladé Boleslavi nastoupili modrobílí do sobotního ligového utkání proti Zlínu. Ligovou premiéru si v domácím prostředí odbyli mladící František Chmiel a Artem Mešaninov. Důvěru v základní sestavě dostala i nová posila, jednadvacetiletý stoper Lukáš Vraštil, který byl Baníku zapůjčen z Mladé Boleslavi.

Baník vstoupil do jarní domácí premiéry nejlépe, jak mohl. Lásik v 9. minutě zatáhl míč středem hřiště, přihrávkou doleva našel nabíhajícího Holzera a ten parádní obloučkem pod břevno rozradostnil Městský stadion v Ostravě.

Ostravané byli při chuti a ve 30. minutě, k radosti domácího publika, zvýšili na 2:0. Šašinka vybídl kolmou přihrávkou  ke skórování Holzera, jehož střelu z bezprostřední blízkosti sice brankář Holý vyrazil, ale pouze před dorážejícího Mondeka, který pohotově z otočky uklidnil míč přesně ke zlínské levé tyči.

Sympatický výkon Baníku mohl v 36. minutě přetavit ve třetí vstřelený gól mladík Ožvolda, s jeho nepříjemnou střelou si však brankář Holý poradil. První poločas skončil vedením Baníku 2:0.

První příležitost druhého poločasu si vypracoval Zlín, když Vukadinovićovu ránu zlikvidoval připravený Chmiel, tentýž hráč pak z dorážky vysoko přestřelil.

Baníkovci si vedli o poznání produktivněji. Domácí fotbalisté v 60. minutě rozebrali Zlín v jeho pokutovém území. Holzer našel zpětnou přihrávkou  Mondeka, jehož střelu směřující do sítě ještě stihl tečovat Lásik, který tak zajistil Ostravanům komfortní tříbrankový náskok.

V 76. minutě byli hosté blízko čestnému úspěchu v podobě korekce nepříznivého skóre, jenže střídající Diop v nájezdu na osamoceného brankáře Chmiela nastřelil tyč. Baník v jarní domácí premiéře porazil Zlín 3:0 a rozšířil svůj účet v tabulce Synot ligy na sedm bodů.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Utkání, které vyhrajete 3:0, se hodnotí snadno. To je na tom to nejdůležitější. Co jsme prožívali před zápasem, to však nikomu nepřeju, naštěstí jsme to dokázali vyřešit. Hlavně příchodem Vraštila, který byl v obraně dominantní hráč. Jsem rád, že se podařilo jeho příchod na poslední chvíli vyřídit. I když soupeř měl po našich taktických chybách taky svoje šance, mužstvo to zvládlo. Přitom někteří hráli svůj první zápas, ale jinak chci pochválit především celý tým, fotbal je totiž o týmu a nemám rád, když se mluví o jednotlivcích. Dneska všichni tahali za jeden provaz a tak to má být."