st 20.5.2020

Baník v dalším testu remizoval v Opavě

Remízou 1:1 skončila tréninková generálka Baníku na restart FORTUNA:LIGY, kterou Ostravané sehráli na půdě SFC Opava. Domácí se ujali vedení krátce po přestávce, Baník díky zlepšenému výkonu dosáhl zásluhou Davida Buchty osm minut před koncem na vyrovnání. Utkání se hrálo za zavřenými dveřmi.

S výjimkou Daniela Holzera mohl trenér Luboš Kozel poslat postupně do hry všechny nedávné rekonvalescenty. V první půli se hrál fotbal, který k vyloženým gólovým příležitostem nevedl. Zaujala střela domácího Jiřího Texla, která však minula branku, na druhé straně se po rohovém kopu dostal k zajímavé hlavičce Ondřej Šašinka, ani on však branku netrefil.

Po nedorazu v defenzivě Baníku se do otevřeného prostoru v šestnáctce dostal domácí Železník, jenž se pokoušel předložit míč některému ze spoluhráčů, čemuž dokázali zadáci Baníku zabránit.

Dvě minuty před poločasem kombinoval Baníku blízko opavské šestnáctky, ke střele se dostal Adam Jánoš, také však minul.

Brzy po pauze šli domácí do vedení. Texl poslal přihrávku ke vzdálenější tyči, tam si naběhl Bojan Dordič a zblízka otevřel skóre.

Vyrovnat mohl Ondřej Šašinka, jeho hlavičku dokázal Vilém Fendrich v opavské brance chytit. O chvíli později to hlavou zkoušel Tomáš Smola, branku však netrefil. Velkou šanci pak měli domácí, Dordič přihrál pod sebe Lukáši Železníkovi, ten byl v gólové pozici, jeho střela však proletěla kolem pravé tyče branky, v níž už stál Viktor Budinský.

Tlak Baníku s postupujícím časem sílil, v 81. minutě se po rohovém kopu prosadil Jaroslav Svozil. Jeho hlavička měla gólové parametry, Fendrich ji však dokázal na čáře zastavit.

Vyrovnání se zrodilo v 83. minutě. Robert Hrubý vymyslel vynikající dlouhou přihrávku do šestnáctky Davidu Buchtovi. Ten byl blízko gólmanu Fendrichovi, zdálo se, že až příliš a že už nebude mít prostor k zakončení. Prokázal však šikovnost. Udělal Fendrichovi kličku, položil jej na zem a poslal balon do prázdné branky. Na remíze 1:1 už se nic nezměnilo.

LUBOŠ KOZEL: "Jsem rád, že jsme to odehráli. Oba tyhle zápasy proti Karviné i Opavě nám dost ukázaly. Dneska první půle nic moc, soupeř hrál z bloku, byl zformovaný a my jsme hráli pomalu a staticky. Druhý poločas byl lepší. Co mi dělá radost, že se uzdravují a vracejí do hry hráči, kteří byli zranění. A když přijdou na hřiště, je to znát. Máme tak více variant."