so 4.2.2017

Baník v další přípravě prohrál v Gliwicích 0:2

Baník v páté zimní přípravě padl v Polsku na trávníku Piastu Gliwice 0:2. Domácí favorit rozhodl svoji generálku na jarní část soutěže dvěma góly Sekulského ze závěrečné půlhodiny utkání. Svěřenci Vlastimila Petržely se v další přípravě představí ve středu od 17:00 na umělé trávě v Kravařích proti Petřkovicím.

Baník si dnes bez mladých reprezentantů Granečného, Chvěji a Freita a marodů Suse s Hrubým za zavřenými dveřmi hlavního stadionu v Gliwicích procvičil hlavně defenzívu. Piast byl po návratu ze soustředění ve Španělsku na přírodní trávě očividně jistější, byl i silnější na míči, přesto si z územní převahy v prvním poločase nevypracoval žádnou gólovou příležitost. Za gólmanem Vaškem sice ve 25. minutě zadunělo břevno, ale sudí už předtím mával ofsajd.

Krátce poté měl svou nejnebezpečnější situaci Baník: Bredův ostrý projektil zprava ještě na malém vápně hlavou usměrňoval Nerad, ale míč prošel kousek vedle šibenice.

Vyrovnaný duel se po změně stran přece jenom převážil na stranu Piastu, který se po necelé hodině hry dostal do první gólové šance. Zápotočný při ní uvnitř vápna zahrál rukou, ale malér napravil Vašek, který výborným zákrokem zlikvidoval pokutový kop. Piast tak v 65. minutě hry poslal do vedení až Sekulski, který běžel po kontroverzní situaci úplně sám na Vaška a pravačkou mu nedal šanci.

Výběr Radka Látala však ve druhé půli diktoval tempo hry a o čtyři minuty později Sekulski po rychlé akci skóroval už bez nejmenších pochybností. Domácí se v závěru ještě jednou dostali sami před ostravskou branku, ale Vašek byl znovu pozorný.

VLASTIMIL PETRŽELA: „Jsem rád, že jsme si mohli zahrát na přírodní trávě. Proti umělce to je úplně něco jiného, o tom jsme se dneska přesvědčili. Z toho důvodu jsem za to utkání rád. Štve mě ale první gól, který podle mě jednoznačně neměl platit. Tím nijak nechci zpochybnit fotbalovou kvalitu domácích. Mi se líbili, hráli dobře a byli lepší. Pohybově byli na tom daleko líp a bylo vidět, že jsou v přípravě dále.“