út 12.7.2016
MUZ

Baník v Kroměříži o gól porazil Slovácko

Po čtyřech zápasech bez výhry konečně vzpruha v podobě vítězství. Baník v šesté letní přípravě i s třemi testovanými muži Adamem Žilákem, Martinem Susem a znovu Jesusem Konnsimbalem porazil v rámci soustředění v Kroměříži prvoligové Slovácko 1:0. Vítězství trefil v 33. minutě z povedeného brejku Tomáš Mičola. Baník v dalším přátelském duelu v pátek na stejném hřišti přivítá jiný celek z nejvyšší soutěže Zlín.

Spíš ubojovaný zápas, kterému vzhledem ke stádiu přípravy scházela lehkost na obou stranách, rozhodl krásný kontr Baníku v 33. minutě. Míč po ose Holzer – Konnsimbal dostal za obranu Slovácka do běhu Mičola a s rozmyslem ho podél gólmana pravačkou uklidil k tyči. 

Vyrovnané utkání se ve druhé půli přece jen začalo překlánět na stranu ligisty. Výborný zápas však znovu odchytal brankář Vašek, který v první desetiminutovce po výměně stran zmařil šance Kerbra a Reinberka. Baník kontroval trestným kopem Holzera, který protáhl Heču, ale štěstí měli také Ostravští, když pokus Čiviče už za překonaným Vaškem skončil na tyči. 

Živější Slovácko mělo v závěru více ze hry. Z územního tlaku si vytvořilo ještě dvě příležitosti – jednu Ťokovi opět lapil Vašek, podruhé mířil z Daníčkovy hlavy balon vedle brány. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Vlastimil Petržela: "Naše kondiční příprava vrcholí. Trošku jsem měl strach, zda to kluci odběhají. Je vidět, že ti zkušenější hráči s těmi silami umí hospodařit lépe, podrží si míč. Ale myslím, že jsme to zvládli, v každém případě nemůžu o nikom říct, že by to někdo vypustil. Výsledek nepřeceňujeme. Byl to další poučný zápas."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

12.
úterý
července
Slovácko VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branka: 33. Mičola.
Diváci: 483

Sestavy

Ostrava

Vašek – Celba (27. Lupták), Pokorný, Mešaninov (46. Honiš), Jakovlev - Ožvolda (65. Chvěja), Hlinka - Žilák (71. Mondek), Mičola (46. Sus), Holzer (88. Malý) – Konnsimbal (46. Rolinc).
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour