FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v Kroměříži o gól porazil Slovácko

12.07.2016 | Redakce

Po čtyřech zápasech bez výhry konečně vzpruha v podobě vítězství. Baník v šesté letní přípravě i s třemi testovanými muži Adamem Žilákem, Martinem Susem a znovu Jesusem Konnsimbalem porazil v rámci soustředění v Kroměříži prvoligové Slovácko 1:0. Vítězství trefil v 33. minutě z povedeného brejku Tomáš Mičola. Baník v dalším přátelském duelu v pátek na stejném hřišti přivítá jiný celek z nejvyšší soutěže Zlín.

Příprava, přát., út 12.7. , stadion: Kroměříž, diváci: 483
1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava
0:1
(0:1)

Branka: 33. Mičola.

FC Baník Ostrava: Vašek – Celba (27. Lupták), Pokorný, Mešaninov (46. Honiš), Jakovlev - Ožvolda (65. Chvěja), Hlinka - Žilák (71. Mondek), Mičola (46. Sus), Holzer (88. Malý) – Konnsimbal (46. Rolinc).

Komentář

Spíš ubojovaný zápas, kterému vzhledem ke stádiu přípravy scházela lehkost na obou stranách, rozhodl krásný kontr Baníku v 33. minutě. Míč po ose Holzer – Konnsimbal dostal za obranu Slovácka do běhu Mičola a s rozmyslem ho podél gólmana pravačkou uklidil k tyči. 

Vyrovnané utkání se ve druhé půli přece jen začalo překlánět na stranu ligisty. Výborný zápas však znovu odchytal brankář Vašek, který v první desetiminutovce po výměně stran zmařil šance Kerbra a Reinberka. Baník kontroval trestným kopem Holzera, který protáhl Heču, ale štěstí měli také Ostravští, když pokus Čiviče už za překonaným Vaškem skončil na tyči. 

Živější Slovácko mělo v závěru více ze hry. Z územního tlaku si vytvořilo ještě dvě příležitosti – jednu Ťokovi opět lapil Vašek, podruhé mířil z Daníčkovy hlavy balon vedle brány. 

Ohlasy trenérů


Vlastimil Petržela: "Naše kondiční příprava vrcholí. Trošku jsem měl strach, zda to kluci odběhají. Je vidět, že ti zkušenější hráči s těmi silami umí hospodařit lépe, podrží si míč. Ale myslím, že jsme to zvládli, v každém případě nemůžu o nikom říct, že by to někdo vypustil. Výsledek nepřeceňujeme. Byl to další poučný zápas."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA