st 6.7.2016
MUZ

Baník v Kielcích těsně podlehl AEK Atény

Baník ve čtvrtém přípravném utkání podlehl v polských Kielcích AEK Atény 0:1. Třetí tým řecké ligy a vítěz národního poháru rozhodl v 53. minutě hlavičkou Lampropulose po standardní situaci. I když víc šancí měl soupeř, ani Baník nebyl daleko gólu – Hlinkovu ránu však zastavilo břevno.

Přední řecký celek byl od začátku silnější na míči, ale Baník jeho územní převahu vcelku bez problémů eliminoval. Přesto musel ve 13. minutě vytasit pohotový zákrok uzdravený gólman Chmiel, který po nenápadné situaci zlikvidoval první velkou šanci soupeře. Ostravané vzápětí odpověděli Hlinkou, jenž z přímého volného kopu orazítkoval břevno. Pak se znovu vyznamenal Chmiel, který zmařil sólový nájezd Barbosy.

Vyrovnaný fotbal s platonickou převahou AEK pokračoval i po přestávce a několika změnách v ostravské jedenáctce. S tím rozdílem, že Baník v 53. minutě neuhlídal jednu standardku a Lampropulos z výskoku hlavou překonal Chmiela. V barvách Atéňanů se v závěru dostal do hry i Pekhart a jeho jedinou nebezpečnou hlavičkou spolehlivě zneškodnil Chmiel.

Výsledek byl až do konce na vážkách. Baník se v závěru pustil do otevřené partie a v soupeřově vápně bylo několikrát horko. Vyložená možnost ale nepřišla, a když se neujala ani Chvějova rána přes hlavu, sudí odpískal výhru favorita.

Ohlasy k utkání

Vlastimil Petržela: "Velmi kvalitní příprava. Kluci se mohli na vlastní kůži přesvědčit, že musí hrát hrozně rychle, rychle pracovat s balonem. Jinak nemají šanci. Řekl bych, že v první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem, akce se přelívaly ze strany na stranu, bohužel jsme málo zakončovali. Trefili jsme břevno, v obrovské šanci byl Rolinc, to musí vyřešit gólově. Druhá půle už z naší strany nebyla tak kvalitní, podepsaly se na tom i ty změny. Přesto jsme dostali úplně zbytečný gól, který nemusel padnout. Ale jsem rád, že jsme to utkání mohli sehrát. Setkali jsme se s nejkvalitnějším soupeřem."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

6.
středa
července
AEK Atény VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 53. Lampropulos.
Diváci: 50

Sestavy

Baník

Chmiel - Celba, Mešaninov, Baranovskij (46. Pokorný), Jakovlev (46. Lupták) - Matěj (46. Chvěja), Hlinka - Mondek (76. Helešic), Mičola (46. Ožvolda), Holzer - Rolinc (46. O. Šašinka).
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč