FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v Kielcích těsně podlehl AEK Atény

06.07.2016 | Redakce

Baník ve čtvrtém přípravném utkání podlehl v polských Kielcích AEK Atény 0:1. Třetí tým řecké ligy a vítěz národního poháru rozhodl v 53. minutě hlavičkou Lampropulose po standardní situaci. I když víc šancí měl soupeř, ani Baník nebyl daleko gólu – Hlinkovu ránu však zastavilo břevno.

Příprava, přát., st 6.7. , stadion: Kielce, diváci: 50
AEK Atény - FC Baník Ostrava
1:0
(0:0)

Branka: 53. Lampropulos.

FC Baník Ostrava: Chmiel - Celba, Mešaninov, Baranovskij (46. Pokorný), Jakovlev (46. Lupták) - Matěj (46. Chvěja), Hlinka - Mondek (76. Helešic), Mičola (46. Ožvolda), Holzer - Rolinc (46. O. Šašinka).

Komentář

Přední řecký celek byl od začátku silnější na míči, ale Baník jeho územní převahu vcelku bez problémů eliminoval. Přesto musel ve 13. minutě vytasit pohotový zákrok uzdravený gólman Chmiel, který po nenápadné situaci zlikvidoval první velkou šanci soupeře. Ostravané vzápětí odpověděli Hlinkou, jenž z přímého volného kopu orazítkoval břevno. Pak se znovu vyznamenal Chmiel, který zmařil sólový nájezd Barbosy.

Vyrovnaný fotbal s platonickou převahou AEK pokračoval i po přestávce a několika změnách v ostravské jedenáctce. S tím rozdílem, že Baník v 53. minutě neuhlídal jednu standardku a Lampropulos z výskoku hlavou překonal Chmiela. V barvách Atéňanů se v závěru dostal do hry i Pekhart a jeho jedinou nebezpečnou hlavičkou spolehlivě zneškodnil Chmiel.

Výsledek byl až do konce na vážkách. Baník se v závěru pustil do otevřené partie a v soupeřově vápně bylo několikrát horko. Vyložená možnost ale nepřišla, a když se neujala ani Chvějova rána přes hlavu, sudí odpískal výhru favorita.

Ohlasy trenérů


Vlastimil Petržela: "Velmi kvalitní příprava. Kluci se mohli na vlastní kůži přesvědčit, že musí hrát hrozně rychle, rychle pracovat s balonem. Jinak nemají šanci. Řekl bych, že v první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem, akce se přelívaly ze strany na stranu, bohužel jsme málo zakončovali. Trefili jsme břevno, v obrovské šanci byl Rolinc, to musí vyřešit gólově. Druhá půle už z naší strany nebyla tak kvalitní, podepsaly se na tom i ty změny. Přesto jsme dostali úplně zbytečný gól, který nemusel padnout. Ale jsem rád, že jsme to utkání mohli sehrát. Setkali jsme se s nejkvalitnějším soupeřem."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA