st 11.5.2016

Baník v Jihlavě vzdoroval jen do prvního gólu

Venkovní prvoligová derniéra Baníku skončila nezdarem. Svěřenci Vlastimila Petržely prohráli v předposledním kole Synot ligy v Jihlavě 0:3 a dohrávali navíc bez vyloučeného brankáře Vojtěcha Šroma. Tečku za sestupovým ročníkem Baník udělá v sobotním domácím utkání s Brnem.

Baník hrál poločas s Vysočinou vyrovnanou a otevřenou partii. K vlastní smůle jen po jihlavské vápno. Z několika brejků, do kterých se hosté hlavně přes De Azeveda dostávali, se mohlo urodit nepochybně víc, ale pokaždé chybělo finální vyřešení situace. Domácí na tom nebyli o mnoho lépe. Jednou se prostor po kontru z pravé strany otevřel před Hronkem, kterého ale v klíčovém okamžiku při nápřahu pohotově zablokoval debutant v základní sestavě Baníku Matěj. Do zakončení už Jihlava dohrála akci z 27. minuty, ale Vaculík ránu z první z malého čtverce mezi tyče nenapasoval. Remízový ráz zápasu vzal za své šest minut před přestávkou: Bazalův střílený centr od pravé postranní čáry se zatočil přes marně natahujícího se Šroma na vzdálenější tyč, od níž zapadl za brankovou čáru.

První gól v podstatě vyřešil celou zápletku, Jihlava pak už nepřipustila drama. Přestože kouč Petržela už do 55. minuty využil všechna povolená střídání, ani s příchodem Mondeka, Jakuba Šašinky a Mešaninova se nebezpečí v ostravské ofenzívě nezvýšilo. Jediný náznak hostující příležitosti v 63. minutě po Holzerově centru před Šašinkou uhasil Hanuš. Baník čekal na ránu z milosti – v 65. minutě ji po Dvořákově centru zasadil Hronek.

Hosté dopili kalich hořkosti až do dna. Dvě minuty před koncem Šrom ve vápně podrazil ve vyložené šanci Dvořáka, dostal červenou kartu, a jelikož hosté už měli vyčerpaná všechna střídání, rukavice si navlékl Mešaninov. Dvořákovu střelu k tyči neortodoxním gólmanským stylem doběhl, ale mezi nohama mu prošla do sítě.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Co se týká našeho výkonu, tak nemám co hodnotit, protože nastoupilo mužstvo, jaké nastoupilo a hrálo to, co hrálo. V poli jsme hráli vcelku vyrovnaně. Škoda, že záložník Hrubý nebyl fit, má problémy s kolenem. Všechny naše akce končily zase před vápnem. V útoku jsme byli impotentní, což mě jako bývalého útočníka hodně mrzí."

11.
středa
května
Jihlava VS Baník
Synot liga

Poločas: 1:0
Branky: 39. Bazal, 65. Hronek, 90. Dvořák z penalty. Rozhodčí: Jílek - J. Paták, Peřina. ŽK: Urdinov, Kučera - Granečný. ČK: 88. Šrom.