FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník uhrál s Koronou remízu 3:3

24.01.2019 | Redakce

Ani v pátém utkání zimního přípravného období nepoznal Baník porážku. Ačkoliv s Koronou Kielce prohrával 2:3, dokázal díky trefě Jakuba Šašinky srovnat na konečných 3:3.

Přátelská utkání, příprava, Side, čt 24.1. , diváci: 50
Korona Kielce - FC Baník Ostrava
3:3
(2:2)

Branky: 38. Gardawski, 44. Soriano, 55. Malarczyk - 15. Kuzmanovič (odražený míč), 28. Procházka (Pazdera), 85. J. Šašinka (Bolf).

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera (65. Celba), Procházka (46. Šindelář), Stronati (65. Azackij), Fleišman (65. Breda) - Fillo (65. Bolf), Jánoš (65. Mešaninov), Hrubý (46. Jirásek), Holzer (46. Granečný) - Baroš (46. J. Šašinka), Kuzmanovič (65. Diop)

Komentář

Počasí si s oběma týmy řádně pohrálo. Utkání se mělo hrát původně v Beleku, kam Baník za Koronou odcestoval. Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že se na aktuální poměry solidní povětrnostní podmínky změní v nehratelnou fujavici. Nicméně stalo se. Nad hřištěm v Beleku se blýskalo, z nebe se snesl lijavec a do toho obrovský vichr. Naprosto neregulérní podmínky. Baníkovcům nezbylo, než se vrátit zpět do Side, načež se rozhodlo, že se utkání sehraje zde, tedy v blízkosti hotelu Kamelya, kde je Baník ubytován. Mezitím se sice setmělo a osvětlení nebylo zcela plnohodnotné, nicméně hrát se dalo a ani jeden ze soupeřů nechtěl touto možností pohrdnout.

S úvodním tlakem Korony se Baník vypořádal a hned po čtvrthodině udeřil. Daniel Holzer atakoval gólmana soupeře, donutil ho k chybě, čehož využil Nemanja Kuzmanovič. Trefil prázdnou branku a otevřel skóre. Ve 28. minutě zacentroval do šestnáctky Lukáš Pazdera, na míč si naběhl Václav Procházka a zblízka zvýšil.

Hosté snížili ve 38. minutě. Baník ztratil na polovině hřiště míč, polský tým podnikl rychlý protiútok, který završil šikovným obloučkem Gardawski. A minutu před poločasem přehrála Korona obranu Baníku míčem za defenzivní lajnu, tam si naběhl Soriano a s přehledem vyrovnal.

Po přestávce se dostali hosté do vedení. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Malarczyk a zblízka propálil Jana Laštůvku. Baník se tlačil za vyrovnáním. Velkou šanci měl Martin Fillo. Minul. Stejně tak z nadějné pozice Milan Jirásek. Stále častěji zaměstnával obranu soupeře Jakub Šašinka a on to byl, kdo nakonec vyrovnal. V 85. minutě si naběhl na zajímavý centr a zblízka přesně zacílil. 

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK: "Jsem rád, že se zápas přes velké komplikace odehrál, pro nás mělo velký význam. Korona má kvalitní tým složený s fyzicky velmi vyspělých hráčů, kteří navíc vynikají velkou fotbalovostí. Takže nás zápas stál hodně sil. Škoda, že jsme po dobrém vstupu do utkání pustili soupeře v závěru poločasu zpět do hry. Nakonec jsme to byli my, kdo musel vyrovnávat, ale myslím si, že se nám to zaslouženě podařilo."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA