so 14.5.2016

Baník sezonu uzavřel prohrou

Ani poslední zápas v nejvyšší soutěži Baníku před sestupem do druhé ligy nevyšel. Navzdory slibnému výkonu z první půle a výstavnímu gólu Arťoma Mešaninova, odešel z utkání proti Brnu poražen 1:2. Zbrojovka ve druhém poločase obrátila nepříznivé skóre brankami Řezníčka a Chriena.

Po porážce v Jihlavě nezůstal v domácí sestavě kámen na kameni, ale tým se sedmi odchovanci v základu proti papírově silnějšímu sokovi dřel o důstojné rozloučení s elitou do úmoru. Nejmladší hráč na trávníku Ondřej Šašinka odzvonil v 15. minutě vyrovnanému úvodu hlavičkou do tyče a pak se začalo hrát podle modrobílých not. Pět tisíc diváků "odškodnil" za sestupové trápení ve 27. minutě parádním zásahem Mešaninov, který se bez přípravy pověsil do Holzerova centru a pravačkou balon uklidil z dvanácti metrů k tyči.

Kontry Baník měly větší drajv a brněnská obrana mohla děkovat všem svatým, že Holzerova rána za překonaným Melichárka znovu skončila na tyči. Hosté se z defenzívy vymanili až potom a Škoda po Řezníčkově ráně ale z malého čtverce přestřelil.

Zbrojovka však domácí loučení ve druhém poločase "pokazila" výrazně vyšší aktivitou. Zatímco domácím docházely síly, hosté se ze stran prosazovali stále častěji. Chmiela v 57. minutě překonal Řezníček, kterému zleva míč ideálně posadil na hlavu Chrien. Baník nakonec neudržel ani remízu a po zmatku ve vápně se v 74. minutě prosadil Chrien. Trenér Petržela v závěru dopřál před neúnavně fandícím publikem prvoligovou premiéru ještě Behanovi, Švehlíkovi a Plesníkovi, ale hosté si vítězství ohlídali.

Vlastimil Petržela: "My jsme dnes museli improvizovat neskutečným způsobem. Dokud kluci měli sílu, snažili se. Prali se o výsledek, za to je musím pochválit. Dali jsme gól a je škoda, že jsme nepřidali ještě jeden. Ondra Šašinka ho třeba dát mohl dát. Je škoda, že jsme to nedohráli až do konce, protože za nasazení a první ůli bychom si remízu zasloužili. Zase je třeba vidět, že jsme narazili na fotbalově zdatnějšího soupeře. U nás dnes někteří kluci úplně poprvé vlezli na trávník. Za to, co odvedli, jim musím poděkovat."

14.
Baník VS Brno
Synot liga

Branky: 27. Mešaninov - 57. Řezníček, 73. Chrien. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Černý.